Zavrieť

Porady

Vyplaty za 03/2020_uzavreta prevadzka

Dobry den

.. a plati to ze zamestnavatel moze dat 80% aj za marec - zatvorena prevadzka od 16.03. do 29.03. - zamestnanec ma min.mzdu v 2. stupni - 696,- € - to znamena ze musi dostat 696,- € ?
a este jedna otazka - moze ziadat o prispevok ked nema zaplatene odvody za 02/2020, resp. ma este nejaky dlh?_

dakujem
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  mondes je offline (nepripojený) mondes

  mondes
  Ak ste mu za tie dni od 16.3. vyplatili prekážku na strane zamestnávateľa, tak áno môžte požiadať o príspevok 80% na zamestnanca. .....Stále vychádzate zo mzdy 696 Eur. ....dlh žiadny nemôže mať, ale tuším odvody za február splatné 31.3. pri poklese tržieb 40% sa môžu odložiť do konca júla 2020, takže tie odvody asi už k podaniu žiadosti nemusia byť uhradené. ...to si ešte overte.
  4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  emily 2 Zatial len zistujem informacie... Dnes som dostala dochadzku za 03 - tak len idem robit mzdy za 03/2020. Cast firmy -stav. robotnici robili,resp. trzba bola za faktury uz predtym vystavene ( pokles trzieb bol len cca 19 %) bola vsak zatvorena predajna - 1 predavacka bola doma 1 tyzden ( a cca 1 tyzden robila int.objednávky) a druha predavacka bola doma od 16.03. do 29.03. - potom uz otvorili obchod... Majitel chce dat za ten cas co boli doma prekazku v praci ... kedze nema odbory - tak asi 100% ? Tie odvody este preverim - teraz musim vystavit mzdy a potom uvidime ci bude narok na nejake preplatenie. Dakujem pekne
  mondes Ten príspevok na pokles tržieb sa týka zatiaľ len SZČO, čo sa týka s.r.o., má vyjsť nejaké opatrenie č. 3. Ale to až neskôr. ........Ak dáte svojim zamestnancom prekážku na strane zamestnávateľa (áno, 100%), tak za tie dni si môžte požiadať o príspevok na zamestnanca vo výške 80%.
  emily 2 ...a moze ziadat 80% na zamestnacov ( prekazka v praci ) a na seba prispevok ako SZCO - pokles trzieb - tak mi to aspon pisal, ze by chcel urobit, ale mne sa zda ze len jeden prispevok si moze ziadat ... nestiham sa tak rychlo zorientovat v tych zmenach dakujem pekne
  mondes Ak je to SZČO, tak môže žiadať aj na zamestnancov, aj na seba ako SZČO. ......čakáme ešte na Opatrenie č. 3, uvidíme, čím nás prekvapia.
    zbaliť

  petusik123 je offline (nepripojený) petusik123

  petusik123
  1. noo čo som čítala tak 80% sa môže dávať až od nadobudnutia účinnosti ZP teda od 4.4.2020 nie spätne.. takže do 3.4.2020 prekážka práci 100% priemerného zárobku, teda ak nemáte písomne stanovené po dohode so zástupcami zamestnancov napr. 60%. §142 ZP... teda ak ste tými 80% myslela náhradu mzdy za prekážku v práci na strane zamestnávateľa...

  2. do podania žiadosti o príspevok musí mať uhradené všetky odvody (žiadne dlhy na poisťovniach ani dú), odklad odvodu poistného do 31.7.2020 sa vzťahuje až na 03/2020 a len na odvody zamestnávateľa, nie zamestnancov..
  Naposledy upravil petusik123 : 15.04.20 at 11:46 Dôvod: doplnenie
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Bejata73 to "žiadne dlhy na poisťovniach a Dú sa týka aj neuhradenej DPH?
  petusik123 podľa podmienok pre získanie príspevku musíte mať splnené daňové povinnosti, splnené povinnosti odvodu poistného, nesmela ste porušiť behom posledných rokov zákaz nelegálneho zamestnávania atď. mne napr. prišiel včera e-mail z dôvery, že UPSVaR požiadal o vystavenie potvrdenia, že klient, ktorému som podávala opatrenie 1, má splnené odvodové povinnosti, predpokladám, že si to budú na poisťovniach i DÚ overovať, žiadosti predsa neschvália len tak.. všetko musí byť splatené do podania žiadosti..
  Bejata73 volala som na Pomahameludom a tam nevedia, či aj DPH, dali mi mailový kontakt na dopyty, čakám na odpoveď
    zbaliť

  Vyplaty za 03/2020_uzavreta prevadzka

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.