Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie dokladu z ERP k dobierke

Prosím o radu, ako postupovať, ak spoločnosť vystavila k dobierke doklad cez ERP, ako zaúčtovať v podvojnom účtovníctve jej úhradu, ktorá bude poukázaná na bankový účet?
avalik nerozumiem - vy ste predali tovar na dobierku, vy ste aj dorucovali tovar a vystavili ste doklad z ERP alebo ako? a kto bude poukazovat na ucet - zakaznik???
epijajo Tovar doručovala Slovenská pošta. V balíku bol priložený doklad z ERP, suma dobierky bola poukazaná na účet
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    buď je dobierka uhradená v hotovosti, alebo na účet.. nie aj-aj.. niekde je asi chyba.. skús to upresniť..
    epijajo áno, stala sa chyba... mne priniesli doklady na spracovanie a zistila som, že predávali tovar na dobierku, namiesto vystavenia faktúry sa im zdalo byť jednoduchšie vytlačiť bločik z ERP, ten šupli do balíka spolu s tovarom a poslali na dobierku. Prišla som na to, keď som odsúhlasovala banku, pýtala som faktúry k prijatým platbám, a oni že nemajú, že to robili takto. Teraz mám príjmy cez ERP a príjmy na účte. Už to tak nebudú robiť, no potrebujem to dať "do poriadku".

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    takze mate 2x prijem - do pokladne aj na ucet
    kedze k platbe na ucet nie je doklad (faktura), mali by ste tuto mylnu platbu vratit na ucet, z ktoreho prisla - a ten, kto tento postup vymyslel, by mal sumu evidovanu v ORP vlozit do pokladne
    marjankaj No asi iba pako by platil za tovar dvakrát.
    avalik no pako vymyslel doklad z orp a pritom vedel, ze platba bude na ucet ... no ten lepsi pripad by bol, ak by na doklade z ORP bola platba kartou a nie v hotovosti - toto ale zadavatelka neuvadza

    Zaúčtovanie dokladu z ERP k dobierke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.