Zavrieť

Porady

Čistenie striebra

účtovníčka
Chcem poprosiť niekoho, kto má nejaký domáci recept na čistenie striebra. Dcérka má náušnice s kamienkom, pod ktorým je to "zájdené". Skúšala som aj čistenie cigaretovým popolom s kefkou.
Usporiadat
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
Domáci recept na čistenie striebra je sóda bicarbona.
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
deha Pozri príspevok
Neviete mi poradiť , čo je to borax?

Bórax tinkal - je jednoklonný boritan sodíka, zriedkavý minerál. Je bezfarebný, žltkastý či sivý, dokonale štiepateľný, rozpustný vo vode. T=2-2,5 hust. 1,71g.cm-3. Tvorí zrnité al.sypké agregáty, nálety,kôry. Vzniká v evaporitoch. Je to priem. zdroj bóru.
0 0
namornicka namornicka

namornicka je offline (nepripojený) namornicka

AlaNR Pozri príspevok
Neviete, aký je ten trik s alobalom, vodou a ešte niečím, tuším soľou? Vraj to je účinné asi tak ako ten ultrazvuk.
Len si za toho čerta neviem spomenúť ,ako to robiť...
Ja som takto cistila nejake strieborne veci (kalich, vaza, tanier), ktore boli zanesene od ciernej farby ...do vriacej vody som nahadzala z alobalu urobene lopticky (asi 8) a dala do toho tie strieborne veci, a po asi 10 min sa tie lopticky napili tou ciernou sadzou a striebro sa krasne lesklo...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
namornicka Pozri príspevok
Ja som takto cistila nejake strieborne veci (kalich, vaza, tanier), ktore boli zanesene od ciernej farby ...do vriacej vody som nahadzala z alobalu urobene lopticky (asi 8) a dala do toho tie strieborne veci, a po asi 10 min sa tie lopticky napili tou ciernou sadzou a striebro sa krasne lesklo...
Platí aj pre alpaku? celá nádoba je matná, čo s ňou?
0 0
subard subard

subard je offline (nepripojený) subard

Kečup
leští matné striebro
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Mne sa tiež čosi marí s čistením striebra a trik s alobalom. No skúšala som to v minulosti tuším tak, že do skleneného pohárika som natrhala kúsky alobalu, dala som tam sódu bicarbónu asi za lyžičku , vložila striebro a zaliala to horúcou vodou. A teraz neviem, či tam ešte išiel aj ocot, fakt si nespomínam. To striebro bolo úplne vyčistené až do pórov. Keby som tak mala doma alobal, tak okamžite skúšam a poviem, či ten ocot tam treba, či nie. To čistenie prebehlo v cca 1 dcl sklenenom pohári, takže tu nehovoríme o dávke 1 čaj. lyžice sódy na veľa vody..., len tak cvrk vody na zaliatie striebra v pohári.
0 0
namornicka namornicka

namornicka je offline (nepripojený) namornicka

Rozalka Pozri príspevok
Platí aj pre alpaku? celá nádoba je matná, čo s ňou?
nic sa nestane ked to vyskusas
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
A čo s kameňmi ...mám ich povyberať von ???.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Melnick Pozri príspevok
A čo s kameňmi ...mám ich povyberať von ???.
Tie žlčnikové? No tie moja nechaj na chirurga...
0 0
jtatiana21 jtatiana21

jtatiana21 je offline (nepripojený) jtatiana21

ja mam jeden domaci recept, soda bikarbona alebo prasok do peciva s troskou vody, rozmiesaj to na taku pastu a s tym by to malo vyjst. Vcera som cistila strieborny pribor a fungovalo to velmi dobre.
0 0
pudlica pudlica

pudlica je offline (nepripojený) pudlica

zarucene pomaha alobal plus kypriaci prasok ( bez srandy ) zlozky v kypriacom prasku posobia ako cinidlo a oxid streborny zreaguje na oxid hlinity.
do salky dam alobal, zalejem vodou, dam kypriaci pracok, vlozim sperk a rano je ako novy. doporucujem
1 0
DEDY22 DEDY22

DEDY22 je offline (nepripojený) DEDY22

vynikajuci polsky pripravok-polis,das do tejto tekutiny-uzavries,trocha pomixujes ,potom oplachnut studenov vodov-vyberat pinzetou
0 0
symona symona

symona je offline (nepripojený) symona

aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac
pudlica Pozri príspevok
zarucene pomaha alobal plus kypriaci prasok ( bez srandy ) zlozky v kypriacom prasku posobia ako cinidlo a oxid streborny zreaguje na oxid hlinity.
do salky dam alobal, zalejem vodou, dam kypriaci pracok, vlozim sperk a rano je ako novy. doporucujem

Mám to odskúšané, naozaj to funguje. Túto metódu používam už niekoľko rokov.
0 0
lukkyy lukkyy

lukkyy je offline (nepripojený) lukkyy

ešte niečo o tom boraxe... chcel by som vediet kde by sa dal zohnat, lebo ani v lekárniach ani v domácich potrebach to nemajú, nenašiel som to.
da sa to uz potom zohnat cez internet? ...?
0 0
Peterkrk Peterkrk

Peterkrk je offline (nepripojený) Peterkrk

blcha Pozri príspevok
Môj klient má ultrzvukovú vaničku na čistenie plošných spojov - a perfektne to vyčistí všetky šperky, aj so zložitým dezénom. Odporúčam.

100% potvrdzujem, také ultrazvukové vaničky majú aj v otpikách, čistia super !!!
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
pudlica Pozri príspevok
zarucene pomaha alobal plus kypriaci prasok ( bez srandy ) zlozky v kypriacom prasku posobia ako cinidlo a oxid streborny zreaguje na oxid hlinity.
do salky dam alobal, zalejem vodou, dam kypriaci pracok, vlozim sperk a rano je ako novy. doporucujem
vďaka za radu sa moc teším som našla po babičke po rokoch na povale u tety vecičku ktorú som ako dieťa brávala do rúk.... spomienky ... tak prikladám ako sa mi ju podarilo zreparovať... moc dík sa tešíííím

pred čistením 1.jpg  
vyčistené strieborné jablko 1.jpg  
1/1
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Poradí mi niekto,ako mám vyčistiť stieborný príbor,poprípade ako si ho aj udržiavať pri umývaní stale pekny?
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

V drogérii dostať "silichrom" . je to taká pasta. Vyčistia sa prefektne no a potom ešte vyleštiť suchou handrou. Mám to vyskúšané, deti mi nechceli veriť, že sú to tie staré príbory čo sme našli po starých rodičoch.
1 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Gabi03 Pozri príspevok
Alebo skús namočiť do coca coly, najlepšie light Obsahuje toľko kyseliny nejakej, že by to mohlo pomôcť.
Fosforečnej
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať