Zavrieť

Porady

Daňové priznanie k dani z príjmov stále môžete podať

Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Podať daňové priznanie k dani z príjmov a daň zaplatiť môžu daňovníci aj naďalej. Mimoriadna situácia v súvislosti s pandémiou stále trvá a preto ešte nie je určený presný termín/deň na podanie daňového priznania a zaplatenie dane. Spraviť tak môžu až mesiac po skončení pandémie, ktorá sa, zatiaľ, neskončila. Rovnaký postup platí aj v prípade daňovníkov, ktorí podali oznámenie o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania.

Daňové priznanie k dani z príjmov za rok 2019 je možné podať a daň z príjmov zaplatiť v lehote do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po skončení obdobia pandémie. Ak teda napríklad vláda vyhlási skončenie pandémie v júli 2020, daňové priznanie môže daňovník podať do 31. augusta 2020, v tejto lehote je povinný daň z príjmov aj zaplatiť a zároveň v tejto lehote môže poukázať podiel zo zaplatenej dane (tzv. dve percentá). Ak napríklad vláda vyhlási skončenie pandémie v auguste, termín uplynie na konci septembra.

Rovnaký postup platí aj v prípade, ak si daňovník oznámením podaným do konca marca 2020 predĺžil lehotu na podanie daňového priznania. Ak si napríklad predĺžil lehotu na podanie daňového priznania do konca júna, ani v takom prípade nemusí daňové priznanie v tejto lehote podať a ani daň zaplatiť. Môže tak spraviť až do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po skončení obdobia pandémie.

Finančná správa v tejto súvislosti upozorňuje, že koniec núdzového stavu neznamená koniec pandémie. Opatrenia podľa zákona č. 67/2020 Z. z. o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 sa uplatňujú počas „obdobia pandémie“ a až do uplynutia najneskoršej lehoty podľa tohto zákona. Obdobím pandémie sa rozumie obdobie od 12. marca 2020, keď vláda SR vyhlásila mimoriadnu situáciu, až kým vláda mimoriadnu situáciu neodvolá. Až potom začnú plynúť uvedené lehoty. Keďže vláda SR mimoriadnu situáciu zatiaľ neodvolala, obdobie pandémie pre účely tohto zákona stále trvá.

https://www.financnasprava.sk/sk/pre...inky/_dp-dp-ts
ekpo ekpo

ekpo je offline (nepripojený) ekpo

Pochváliť
Dobrý deň prajem.
Môžem poprosiť o pomoc?
V ktorom riadku daňového priznania PO 1- 16 v tabuľke A majú byť zapísané (501, 513, 518, 543 - nedaňové náklady) ?
Ďakujem.
0 0
ekpo ekpo

ekpo je offline (nepripojený) ekpo

Pochváliť
Tweety,
Ďakujem veľmi pekne.
A kde by som našla nejaký konkrétny návod na vyplnenie Poznámok - s.r.o. mikro ú.j.?
Uvádza sa tam počet zamestnancov aj dohodárov?
Stav zásob sa uvádza podľa stavu k 31.12.?
Ďakujem veľmi pekne a želám príjemný deň.
0 0

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 10.10.07
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 05.06.07
  3. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 04.03.05