Zavrieť

Porady

Materská 2021

Dobrý deň, prosím Vás, v decembri 2020 mám nastúpiť na materskú. Vo firme pracujem od r. 2007, ale chcela by som si nejako vylepšiť VZ. Ak by som sa teraz v septembri dala prepustiť u môjho terajšieho zamestnávateľa a hneď ďalší deň mi vznikne nový PP u nového (s novým IČO), ale len na cca 9-11 dní, a opäť by som sa zamestnala u môjho zamestnávateľa s vyšším VZ - splnila by som podmienku 90 kal. dní pred nástupom na MD, bolo by to v poriadku? Do úvahy by sa mi počítal už len ten nový PP?
Ďakujem za radu
E
4 komentárov     zbaliť
Mila123 90 dní splníte? do nástupu na MD? mohlo by to tak byť, pretože ak splníte 90 dní nového poistenia, platí, že sa Vám rok 2019 nebude počítať (je to zo zákona vylúčené - dôvod rovnaký zamestnávateľ - a samozrejme v prvom rade je prerušené poistenie)
EwaPP Počítajú sa aj víkendy a sviatky? Ak áno, tak to bude tuším 93-94 dní u nového (staronového) zamestnávateľa. Otázkou je, či to sociálna poisťovňa nebude brať ako vypočítavosť a odrb.
Mila123 počíta sa dobra poistenia, t.j. interval trvania PPV
ivka70 Urcite to SP bude preskumavat, pri takom kratkom case trvania noveho poistenia (tesne okolo 90 dni).
Navyse ide o velky risk, lebo min. 90 dni musi byt bez PN, OCR, co sa moze hocikedy prihodit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.