Zavrieť

Porady

Refakturácia nájomného

Ahojte poraďáci, chcem Vás poprosiť o pomoc. Sme platcami DPH. Prenajímame stánok s rýchlym občerstvením neplatcovi DPH. Nám príde Fa od obchodného domu /platiteľa DPH/ napr. cena 1000+DPH 190=1190 cena celkom. My tento nájom chceme prefakturovať neplatiteľovi DPH. Máme mu prefakturovať sumu 1000 teda cenu bez DPH alebo sumu celkom 1190 teda vrátane DPH. Možme si mi uplatniť DPH z Fa od obchodného domu ak tento nájom ďalej prefakturujeme. Ďakujem Vám za radu a prajem Vám všetkým pekný deň.
Usporiadat
Marta L Marta L

Marta L je offline (nepripojený) Marta L

človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac
To mudroš - tu sa ale viacmenej dohadujeme o tom, že keď ja fakturujem prenájom neplátcovi dane - ako postupovať.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

No podľa mňa bude musieť počítať na vstupe koeficient a na výstupe musí faktúrovať bez DPH, lebo faktúruje neplatcovi.
0 0
Marta L Marta L

Marta L je offline (nepripojený) Marta L

človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac
Tiež si to tak vysvetľujem ako Katarína.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Definícia nehnuteľnosti je : pozemky a stavby spojené so zemou pevným základom.

Ale na druhej strane sa v zmysle ustanovenia považujú za nehnuteľnosti aj byty, nebytové priestory alebo ich časti.

A stánok je vlastne nebytový priestor. Takže sa dá hovoriť o tom, že stánok je nehnuteľnosť.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

No keďže účto písala že je to z tehál tak potom sa nebavme či je to nehnuteľnosť alebo nie, lebo je. Ja som myslela či to nie je nejaká budka ktorá sa dá premiestniť hocikam.
Ak by mi touto refakturáciou vznikla povinnosť začať používať koeficient tak by som sa radšej dohodla s obchodným domov aby to rovno fakturovali tomu konečnému užívatelovi... a ja ako platca by som nemala zbytočné problémy...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať