Zavrieť

Porady

DPH pri novom aute z CR, danove priznanie, osobny ucet, kurz

Dobry den,

ked som kupil v CR uplne nove osobne auto ako FO (zamestnanec) a som ho prevzal 11.9.; faktura bola vystavena 7.9. (kedy som ju aj zaplatil), tak 7 dni na podanie danoveho priznania na dph plynie od ktoreho dna a je to 7 pracovnych dni alebo sa do toho pocita aj vikend?

Ked ho chcem podat elektronicky, ako tam prilozim uradne overenu kopiu faktury?

Kde vezmem osobný účet daňového subjektu, ktorý je vedený v Štátnej pokladnici a ktorý mu pridelil daňový úrad vrátane predčíslia ?

Na prepocet CZK/EUR mam pouzit kurz určený a vyhlásený ECB v deň predchádzajúci dňu vzniku daňovej povinnosti .... a to je ktory den prosim?

Dakujem.



pre misoft:
dostal som fakturu a je bez dph a tak som ju aj zaplatil
a som FO nepodnikatel
Naposledy upravil denial : 13.09.20 at 10:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    vozidlo si kúpil ako občan, predpokladám, zamestnanec s tym nemá nič.. do 7 dní (pracovných - chyba, má byť kalendárnych) podáš DP a zaplatíš daň.. OUD si vyžiadaš od finančnej správy.. prílohy sa prikladajú v ľavej časti Správa príloh, ak nie je možné pridať prílohu priamo tak podáš všeobecný formulár kde uvedieš že dopĺňaš podanie č... a priložíš fa..
    https://www.financnasprava.sk/sk/obc...avneho-prostri
    Naposledy upravil Žabinka : 13.09.20 at 17:52 Dôvod: oprava
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Zaráža ma jeden fakt. Ak to kupil ako občan FO (zamestnaný/nezamestnaný/invalida/dôchodca) - tak NAČO podávať nejaké daňové priznanie?
    Dostal faktúru - je tam asi aj niečo o DPH. Ak v Čechách - myslím, že platí niečo o dvojitom zdanení.
    Veľmi pochybujem, že by mu to ako FO predali bez DPH.

    Úprava.
    Žabinka odstráň svoju odpoveď, Duško, je to zavádzanie.. nerozumieš tomu, tak radšej neodpovedaj.. že ťa to zaráža, je tvoja vec.. povinnosti pri kúpe nového vozidla sú druhá vec..
    ivka70 Ja len poznamku, ze aj podla prikladu na stranke je to 7 kalenarnych dni, nie pracovnych.
    misoft OK Žabík... takže štát takto šikovne okráda. Ak kúpi od súkromnej osoby - DPH neplatí. Ak kupuje od platcu DPH - tak platí DPH.
    Takže - ak kúpi z autobazáru, z predajne - zaplatí cenu za auto + DPH podľa krajiny - dovezie sem a znova zaplatí tú istú DPH vo výške krajiny vývozu pre Slovensko?
    Vieš to vysvetliť?
    Príklad - kúpi auto za 20000€ s DPH v Nemecku (19%) - teda za cca 16800€.
    DHP pre Nemco cca 3200€. Dovezie sem a podá DP a zaplatí DPH podľa krajiny kúpy (Nemecko 19%) - teda ďalľích 3200€ pre Slovensko.
    Nie je to náhodou dvojité zdanenie? Zaplatí v skutočnosti DPH 38% - 19% v DE a 19% na SK.
    Žabinka ale veď som chcela napísať kalendárnych, neviem prečo som napísala pracovných.. omyl, asi z tepla..
    Žabinka otázka sa týka nového auta, kúpeného v IČŠ bez DPH.. igen? nezaplatí DPH pri kúpe, ale na Sk..
    marjankaj Misoft a vieš ty, čo je to nové auto?
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Priznanie k DPH treba podat do 14.9., ak kupa bola 7.9.
    Na prepocet sa pouzije kurz zo 6.9., kedze to bola nedela, platil kurz zo 4.9.

    DPH pri novom aute z CR, danove priznanie, osobny ucet, kurz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.