Zavrieť

Porady

Ako vyziadat potvrdenie od colneho uradu

Ahojte aky je prosim postup pri ziadani potvrdenia od colneho uradu, ze k danemu subjektu neeviduju ziadne nedoplatky?
Treba ziadat normalne cez FS vseobecne podanie?
Popripade je potrebne aj nejaky kolok?
Dakujem


AKTUALIZACIA: Po dohovore s colnym uradom - podnikatelsky subjekt (s.r.o.), kt. nema zriadenu elektronicku komunikaciu s Colnym uradom cez Financnu spravu je povinny ziadat o vydanie potvrdenia ze UPVS - portal slovensko.sk - vseobecna agenda. Treba napisat ziadost o vydanie potvrdenia z colneho uradu o nedoplatkoch, zakupit kolok v hodnote 1,50€, nascanovat ho a prilozit scan ako prilohu k el. ziadosti (fyzicky ostava kolok u pod.subj.) Potvrdenie obdrzi subjekt to elektronickej schranky
Naposledy upravil janulka5595 : 22.09.20 at 06:51 Dôvod: riesenie
6 komentárov     zbaliť
ivka70 na ake ucely? lebo napr. organy verejnej moci si to vedia overit sami, nepotrebuju dodat potvrdenie ....
janulka5595 Ako prilohu k ziadosti o dotaciu
ivka70 A to treba? ziadost o dotaciu nie je k organu verejnej moci?
janulka5595 Dotacia je zo zahranicia, je povinne dolozit dane potvrdenie s uradnym prekladom
ivka70 tak potom cez vseobecne podania .... kolok treba, najdes v spravnych poplatkoch, v akej vyske
janulka5595 Cez klasicke vseob.podanie VP_DANv15? Myli ma danovy urad, nikde nie je na vyber colny urad
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    Neostáva ti nič iné len sa zaregistrovať na colnej správe na SPD (zrejme sa jedná o spotrebnú daň) Aspoň ja som to pred niekoľkými rokmi musel vybaviť, a potom sa ti objaví na finančnej správe aj názov firmy s dodatkom SPD a s tou komunikuješ s colnou správou inak najlepšie je nájsť si tel zoznam colnej správy tam ti to presne povedia..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janulka5595 Neda sa ziadat klasicky len listom, prip. cez vseob. podanie, v najkrajnejsom pripade osobne?
    pavol54 však im zavolaj hlavu ti neodtrhnú, ja som tiež tak urobil
    janulka5595 Doplnila som odpoved do zadania
      zbaliť

    Ako vyziadat potvrdenie od colneho uradu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.