Zavrieť

Porady

Aký je najvýhodnejší postup na vyplatenie dedičov?

Dostala som Uznesenie od notára. 30 dedičov súhlasilo, že dedičstvo prevezmem a všetkým podiely vyplatím do mesiaca od nadobudnutia právoplatnosti Uznesenia. Predpokladám, že dedičom vyplatím sumu po odčítaní notárskej odmeny, ktorú notár v Uznesení uviedol a s ktorou dediči súhlasili Koľko činí poplatok u notára, ak by som mu zverila vyplácanie podielov? Aká je cena vypracovania vkladu do katastra notárom. Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ešte si započítaj súdny poplatok - to je tiež podľa hodnoty majetku - od 6,50 (možno ti notár povedal) . No a podľa mňa im to vyplať na účty - budeš mať doklad (v poznámke uvedieš o čo ide).
    na katastri už nič neplatíš - zapíšu ti to po zaplatení súdneho poplatku - neviem, aké sú kde lehoty? ja som to mala za 2 týždne.
    Do sumy 3.319,- € .......... 6,5 €
    Do sumy 9.958,- € .......... 16,5 €
    Nad uvedenú sumu ....... 0,2% , maximálne však 165,50 €
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nada 2 Ďakujem Katy a R. Vypýtam si čísla účtov a zaplatím podiel v eurách mínus poplatok notárke. Tak to mám na pláne.
    Katy a R okrem poplatku notárovi - ešte ti príde zo súdu - ten poplatok čo najskôr zaplatiť
    kopretinka Ja čakám už pol roka...
    Nada 2 Áno, mám už pripravený kalendár splátok. Vďaka.
      zbaliť

    Aký je najvýhodnejší postup na vyplatenie dedičov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.