Zavrieť

Porady

Zdokladovanie neprítomnosti počas karantény

Dobrý deň, chcem sa opýtať, akým spôsobom má zamestnávateľ zdokladovať neprítomnosť v práci zamestnanca v karanténe, ak nemá o tom žiadny doklad a neprítomnosť v práci pri PN/karenténe môže potvrdiť len lekár...
5 komentárov     zbaliť
ivka70 v akej karantene?
ak sa dal testovat a mal pozitivny test, mal kontaktovat telefonicky obvodneho lekara a ten mu mal vypisat PNku
ak sa testovat nedal a ostal v karantene, mal si si zobrat dovolenku, nahradne alebo neplatene volno - ako sa so zamestnavatelom dohodol
alebo mas nejaky iny pripad?
karinôčka Bol pozitívny. K lekárovi tým pádom nešiel, len volal. A lekár pošle všetky časti PN do SP.
veronikasad Overovala som si zaciatok PN na odd.nem.davok v pobočke SP
ivka70 Tak si treba termin overit v SP
karinôčka Veď o tú PN mi ide, že nemám ani kópiu dokladu PN... nič...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    Mne na pobočke odmietli dať akékoľvek informácie ohľadom pandemickej PN kvôli ochrane osobných údajov. A teraz mi po výplatách vznikol problém. Mne nahlásil zamestnanec PN od 22.10.2020, od 16.10.2020 mal home office. Včera som sa náhodou dozvedela, že PN mal vypísanú už 16.10.2020. Natrafila som na SP na pani, ktorá mi bola ochotná potvrdiť dátumy. Niekedy však nedvíhajú inokedy zas nechcú podať takéto informácie. Takých PN mám viac, tak čakám kedy ešte čo vybuchne.
    karinôčka Ja som mala doteraz aspoň kópie dokladov vďaka ochote pobočky, ale momentálne sa vraj originály PN už nedostanú ani k referentkám, ktoré nemocenské dávky spracúvajú. K nim prídu len žiadosti, ktoré je potrebné ku karanténnej PN vyplniť. Tlačivá ostávajú na oddelení posudkovej činnosti.

    Zdokladovanie neprítomnosti počas karantény

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.