Zavrieť

Porady

Odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne.

Je možné aby program pri výpočte odvodov použil iný vymeriavajúci základ pre výpočet zdravotného poistenia a iný vymeriavací základ pre výpočet odvodov do sociálnej povinnosti ? Prečo ? Že by program zblbol ,alebo zasiahla ,,,vyššia,, moc ? Ak sa mýlim opravte ma prosím,ale moj rozum ,,,vraví,, 2% zdravotného poistenia by mala byť menšia suma ako 4% ,starobného postenia.
Naposledy upravil karol.za : 14.11.20 at 16:37 Dôvod: doplnenie
zložky mzdy.png  
júl 2020 – kópia.png  
1/1
7 komentárov     zbaliť
Mila123 koľko kalendárnych dní sa pracovalo? resp. koľko kal. dní v mesiaci nepracoval?
Mila123 prepočítala som, v 10/2020 bolo 6 aktívnych dní, predpokladám , že od 01 10 - 06 10 2020 a k tomu dňu bol ukončený PPV ...teda vymeriavací základ pre sociálne poistenie je vo výške 1372,45 € a vymeriavací základ pre ZP nie je ohraničený teda je vo výške HM a to je: 3369,38, poistné je zrazené v správnej výške........
karol.za podľa pásky 4,v skutočnosti dva 11,5 hod a 12 hod
Katy a R mal si tam napísané od 1 do 6teho
karol.za to je mesiac júl 2020,konečne som sa dostal k páske
Mila123 Karol, ste úžasný,,,,,,,,ak to bol júl 2020, teda PPV trval do 06 07 2020, prepočet sa nemení, nakoľko aj mesiac 7 a aj 10 má 31 kal. dní........pýtala som sa na kalendárne dni, nie na pracovné zmeny, na hodiny odpracované....
karol.za mila 123 ďakujem za ,,uvedenie do obrazu,,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nemusí to byť zblbnutie programu ??? - no chcelo by to kompletné info, presne o aký príjem ide - že či to napr nie je príjem len za časť mesiaca ? a pre SP platí max VZ na rozdiel od ZP ...
    po doplnení - ten predpoklad o nie celom pracovnom mesiaci bol správny. nechce sa mi to síce prepočítavať - ale do ZP je suma správna na prvé mrknutie, do SP si prepočítaj pomernú časť - bude to z max VZ za tých tuším 6 dni. ( ak dobre pozerám - máš tam že od 1.7 do 6.7.)
    Naposledy upravil Katy a R : 14.11.20 at 16:54

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Výpočet je správny, do ZP platíš poistné z celej sumy, do SP len pomernú časť maximálneho mesačného vymeriavacieho základu (máš preplatenú dovolenku a vyplatené odstupné)
    Naposledy upravil veronikasad : 14.11.20 at 17:36
    karol.za veronika,ďakujem za vysvetlenie

    Odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.