Zavrieť

Porady

exekúcia na základe rozhodnutia sociálnej poisťovne

Dobrý deň, rozhodnutím sociálnej poisťovne mi bol doručený exekučný príkaz na zrážanie dvoch zrážok (považujem za súbežné) obe neprednostné. Následne mi bol zo sociálnej poisťovne doručený ďalší exek. príkaz na prednostnú pohľadávku.

Je správny môj výpočet pri výške čistej mzdy 800 eur a zamestnanec nemá manželku (len družku) ani vyživované deti.
Prvú neprednostnú pohľadávku uspokojím zrážkou 262,93 EUR, ktorú pomerne rozpočítam medzi dva príkazy a sumou 107,41 eur uspokojím prednostnú pohľadávku (doručenú neskôr).

ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
Mila123 kedy boli doručené neprednostné exekúcie? v rovnaký deň,
prednostná bola doručená asi neskôr......
len pre moju
zvedavosť čo je exekúované ako neprednostná exekúcia cez SP, priznám s takými exe cez SP ako neprednostnými som sa nestretla....
zuza 74 Obe zrážky vyrubila sociálna poisťovňa a ona aj vydala "Príkaz na začatie vymáhania pohľadávok" aj následný "exekučný príkaz". neprednostné boli doručené na jednom rozhodnutí a po týždni prišla prednostná exekúcia zo soc. poisťovne. V rozhodnutí sa píše len či je to prednostná, alebo neprednostná pohľadávka.
Mila123 prepočet som nerobila, ale prvé dve pohľadávky podelíte (môže podeliť pomerom k istine, alebo iba na polovicu, delenie nie je zákonom určené), a z 2/3 uspokojíte pohľadávku prednostnú
Mila123 a ak je aj prívoplatnosť rozhodnutia tak € posielate SP, ak nie je právoplatnosť rozhodnuita, zrážate ale neposielate SP, čakáte na právoplatnosť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Prvá tretina mi vyšla 370,34 to treba rozdeliť na neprednostné (keďže prišli naraz podľa dodatočnej info). Druhá tretina 107,41 pôjde na prednostnú.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuza 74 Ja som počítala 1/3 na zrazenie, ale má sa počítať 2/3? Keď prednostná pohľadávka prišla ako druhá v poradí? Ďakujem.
    Mila123 áno, neprednostná pohľadávka sa počíta iba z prvej tretiny, druhá tretina je voľná, teda ak je prednostná pohľadávka prišla až po neprednostnej pohľadávke a druhá tretina je voľná, tak prednostná sa počíta iba z druhej tretiny.....
    zuza 74 Ďakujem.
      zbaliť

    exekúcia na základe rozhodnutia sociálnej poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.