Zavrieť

Porady

Ohlasovacie povinnosti pri pozastavení rodičovského príspevku

Potrebovala by som poradiť ohľadom rodičovského príspevku. Som na rodičovskej dovolenke s najmladším dieťaťom, 9 mesiacov. V októbri mi skončil pracovný pomer, kvôli zániku firmy. Partner pracuje v Rakúsku a odtiaľ poberáme aj rodinné prídavky na dieťa.
Volali mi zo úradu, že sa mi pozastaví rodičák na Slovensku a partner si má požiadať oň v Rakúsku. Vedeli sme, že to takto bude, ale neviem, čo sa tým mení pre mňa.
Treba sa niekam nahlasovať? Keďže mi pozastavili poberanie dávky, skončil mi pracovný pomer, ale naďalej ostávam doma s dieťaťom do troch rokov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Informuj sa v zdravotnej poisťovni, treba nahlásiť zmenu platitela poistného. Štát za teba nebude platit zdravotné poistenie z titulu poberania rod.príspevku, ale za osobu starajúcu sa o dieťa do 6 rokov veku.
    ivka70 Obavam sa, ze ona aj dieta budu musiet zmenit ZP do AT, z titulu poistenia manzela tam. Ci nie?
    veronikasad to neviem, túto problematiku neovládam...

    Ohlasovacie povinnosti pri pozastavení rodičovského príspevku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.