Zavrieť

Porady

Lockdown od 19.12.2020 - čo so z-cami, čo nemajú nárok na OČR a PN?

aHOJTE,
chcem sa spýtať, aké moznosti máme my ako firma, keď sa nám uzavrie prevádzka od 19.12.2020 až do 11.01.2021, z-ci nemajú toľko dovolenky, nárok na pandemickú OČR tiež nie, nakoľko nemajú deti a nárok na pandemickú PN tiež nie, keďže nie sú pozitívny....budem mu zadávať 100% prekážky na strane z-teľa a môžem žiadať prípevok, sama sa rozhodnem, či žiadať opatrenie č. 1 alebo opatrenie č. 3/A, 3/B?
priznám sa, že to nemám veľmi naštudované, tak ktorý ste sa s tým stretli a využívate to, doposiaľ nám to nebolo treba.
14 komentárov     zbaliť
Mila123 aká je to prevádzka?
cinky16 autodoprava + stavebniny
Mila123 ak nebudú pracovať lebo nemôžete predávať, zbytočne by boli na pracovisku a upratané už máte, inventúru nevykonávajú.....dáte im aspoň 80% náhrady mzdy podľa § 142, ak nemáte KZ, resp. zástupcu zamestnancov....a prepočítate si, či budete žiadať o Opatrenie č. 3A alebo 3B, čo je výhodnejšie pre firmu (dá sa aj jedno i druhé).....predpokladám, že firma nemá nezaplatené, resp. dĺžne poistné, pritom odložené nezaplatené poistné môže byť
ivka70 Deti maju prazdniny, takze ani na OCR narok nebude, max so. skolkarmi, ktorym skolka nezatvori kvoli prazdninam .... a ani dovod PN nevidim realne
cinky16 doteraz som studovala vsetko co som nasla na internete, takže budeme musiet dat 100% prekazky na strane z-tela a ziadat prispevok 3/B, tento je najvyhovujucejsi pre nas....poplatené máme vsetko, v tom problem by nemal byt.
Citala som, ze sa podpisuje nejaka ziadost, viete mi poradit, ze kde? alebo ako? napr. uz aj za 10/2020 máme pokles trzieb viac ako 20%, takže budeme žiadat o prispevok.
ivka70 https://www.pomahameludom.sk/
Mila123 cinky, ak si neporadíte píšte, pomôžem Vám......
cinky16 ako mám podať žiadosť a kam ju zaslat?
cinky16 elektr. schranku mame zriadenu
Mila123 ako požiadať? ak je to Opatrenie č. 3 tak iba cez slovensko.sk,
teda ak ste nečerpali PP, a teraz Vaša žiadosť je prvýkrát, tak sa naklikajte na pomahameľudom, a tam ak si kliknete na žiadosť 3A, a dostanete sa na Slovensko, sk, dáte OP do čítačky a pokračujete s odošlete si žiadosť o Opatrenie č. 3
cinky16 Doteraz sme necerpali nic, toto bude nasa 1. žiadost, budeme ziadat o prispevok 3B, netrebamat podpisanu dohovu s UPSVaR?
A ako podam ziadost cez vseob. podanie cez portal slovensko? ci je na to nejake tlacivo?
Mila123 ale dohodu dostanete na základe žiadosti, aspoň to u nás na UPSVaR tak chodí
cinky16 okejj, v poriadku, zajtra tam zavolam, lebo ani emailovu adresu neviem.. dakujem vam
cinky16 Nebudu mat narok ani na pandemicku OCR?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    kopretinka 17.12.20 10:41 priradil do Porady
    kopretinka 17.12.20 10:41 odstránil(a) z Porady

    Lockdown od 19.12.2020 - čo so z-cami, čo nemajú nárok na OČR a PN?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.