Zavrieť

Porady

Môže sa platba registrovaná vo VRP zaplatiť aj na účet?

Dobrý deň, živnostníčka používa na platby od zákazníkov VRP. Vystavila blok a zákazník jej povedal že nemá hotovosť, tak sa dohodli a zaplatil online na účet. Môžu sa platby evidované vo VRP platiť na účet?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    platbu vo VRP treba vystornovať - vystornuje sa celý "bloček"


    Vystaví faktúru, ktorá "bude" uhradená platbou na účet.
    Naposledy upravil kn-alka : 14.01.21 at 11:47
    20 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rennka Treba potom vystaviť faktúru?
    kn-alka načo ? stornuje sa predsa úhrada a nie faktúra
    rennka Ako stornuje úhradu z BU??
    kn-alka aká BU? pýta sa predsa na VRP - a vo VRP sa dá stornovať úhrada, už som to robila
    rennka ano, vo VRP môže stornovať blok. Ale k čomu potom učtovníčka priradí platbu v banke, keď nebude faktúra?
    kn-alka už ste ma zmiatli blokom aj faktúrou - doplním svoju odpoveď
    rennka ja nie som účtovníčka, takže som z toho popletená dvojmo
    marjankaj Platba VRP= VOZD
    platba na BU=VNZD.
    kn-alka i tak še dá - ak by to bol výdaj
    Tweety Janko, platba ako príjem je odkedy výdavkom?
    rennka nie som účtovník, prosím o vysvetlenie čo je:
    Platba VRP= VOZD platba na BU=VNZD.
    Ďakujem
    kn-alka zle napísal, POZD - príjem ovplyvňujúci základ dane, PNZD - príjem neovplyvňujúci základ dane
    marjankaj Jasné POZD a PNZD.
    rennka Ďakujem, tak nejako som to myslela aj ja. A nebude podozrivé ked bude po dlhšom čase stornovať platbu, možno dve?
    kn-alka nikoho to nezaujímať, mýliť sa je ľudské a opraviť sa dá všetko.
    rennka Ďakujem
    marjankaj A nabudúce vystavuj doklad až po uskutočnení platby.
    § 3
    Povinnosť evidovať tržbu elektronickou registračnou pokladnicou alebo pokladnicou e-kasa klient
    (1) Podnikateľ je povinný evidovať tržbu v elektronickej registračnej pokladnici alebo v systéme e-kasa prostredníctvom pokladnice e-kasa klient bez zbytočného odkladu po jej prijatí;
    rennka Odkážem. Len ona to má všetko nadstavené na platbu v hotovosti, nečakala že to takto môže byť problém
    marjankaj Ja keď idem taxíkom, tak sa najprv spýtam, či sa dá platiť aj kartou. Po odvezení je už neskoro. Tak nech sa aj ona pýta zákazníka, či má hotovosť.
    rennka Ano, maš pravdu. Je to začínajúa podnikateľka, tak jej to asi ušlo. A v tejto covidovej dobe je každý zákazník nad zlato
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nemôžeš evidovať za jednu faktúru dve platby. Ak zaplatila na účet, potom jedna je neoprávnene zaúčtovaná a stornuj ju.
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rennka Nebola to faktúra, ale blok z VRP
    Tweety A na základe čoho platila? AJ tak, máš príjem dvakrát a platba bola len raz, tak jednu vystornuj.
    marjankaj A ktorú jednu? Myslíš bankový výpis?
    Tweety snáď vie, ktorá je navyše, či?
    rennka Tweety, asi sme sa nepochopili. SZČO vystavila blok cez VRP. Zákazník jej povedal že nemá takú hotovosť, ale že jej môže mobilom zaplatiť priamo na účet. Chcela mať peniažky isté, tak súhlasila. Takže je jeden blok z VRP a jedna platba na účet. Žiadna faktúra.
    Tiež neviem či je to správne. Podľa mňa VRP=hotovosť, BÚ=faktúra. Ale že účtovníčka povedala že hlavne že je platba priznaná-evidovaná, tak preto sa pýtam. Lebo mne sa to celkom nepozdáva.
    Tweety Ja som rozumela, máš jednu platbu navyše, vystornuj príjem cez VRP lebo ten je neoprávnený, čo je na tom nepochopiteľné? To sme ti už dve napísali. Čo sa ti nepozdáva? Ty nie si účtovník?
    marjankaj A akú platbu má navyše? Veď hotovosť nedostala.
    Tweety Nejaký doklad, za čo bola platba predsa musíš zaúčtovať, či doklady k platbám neúčtujet?
    rennka marjankaj (Dnes 11:58) A akú platbu má navyše? Veď hotovosť nedostala
    Takto som to myslela aj ja, ale už som z toho celkom popletená...
    Tweety Janko, veď zaúčtovala príjem cez VRP a keš nedostala.
    rennka No pôvodne ma doklad z VRP. Ale ten nebol zaplatený v hotovosti, ale na účet.
    Tweety Cez VRP sa účtuje len príjem za tovary a služby v hotovosti a ty si zaevidovala príjem, ktorý si dostala na účet. Vystornuj teda príjem cez VRP.
    rennka Ano, bola to služba.
    A nie som účtovníčka, len chcem pomôcť jednej mne veľmi blízkej osôbke. Preto sa pýtam.
    marjankaj Tweety (Dnes 12:02) Janko, veď zaúčtovala príjem cez VRP a keš nedostala.
    -------------------------------
    No napríklad v tescu mi vydajú doklad až po zaplatení. A je jedno, či v hotovosti alebo kartou alebo telefonom. Prečo by to pri VRP malo byť inak?
      zbaliť

    Môže sa platba registrovaná vo VRP zaplatiť aj na účet?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.