Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typu B, riadok 117 a vyplnenie XIII. oddielu

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na jednu vec, ak môžem.

Pri vypĺňaní DP z príjmov FO typ B som narazila na menšiu vec, ktorú neviem vyplniť a dúfam, že mi poradíte.

Manžel si uplatňuje Daňový bonus na dva deti nad 6 rokov, t.j. suma 545,28 eur. Vyplňovala som riadok 117 v DP a vyskočila mi tam tabuľka, ktorú som veľmi nepochopila. A to, kopírujem:

Ak si uplatňujete nárok na DB v nadväznosti na ustanovenie § 24aa zákona č. 67/2020 Z. z a poberáte niektorý pandemický príspevok, napr. príspevok v rámci projektu Prvá pomoc alebo Prvá pomoc Plus poskytovaný podľa § 54 ods. 1 písm. e) zákona o službách zamestnanosti alebo tzv. pandemické nemocenské alebo tzv. pandemické ošetrovné, pred vyplnením r.117 vyplňte XIII. oddiel - súčasne zaškrtnite pole Uvádzam osobitné záznamy a vyplňte textové pole.

A moja otázka znie: Kde presne a ako mám v tom XIII. oddiely vyplniť sumu vyplateného príspevku v rámci projektu Prvá pomoc. Neviem si rady a neviem, kde, ako a či vôbec mám vyplniť ten XIII. oddiel. Manžel o ten príspevok požiadal a aj mu bol vyplatený, ale do zdaňovaného príjmu ho nezahrnul a keďže ani odvody do poisťovní neplatil z uvedeného príspevku, tak aj odvody zadal v plnej zaplatenej výške. A teraz neviem kde presne a ako uviesť v tom XIII. oddiely ten príspevok.

Ďakujem veľmi pekne za vašu skorú odpoveď

_____________________________________________
veronikasad Mimo témy. Co platil z toho prispevku, keď nie odvody?
veronikasad Mal dostatočný príjem pre uplatnenie naroku na DB z podnikania?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    V osobitných záznamoch, v tom textovom poli uvediete sumu príspevku z prvej pomoci, buď len textovo - vyplatený príspevok z prvej pomoci plus a suma, alebo uvediete príjem podľa §24aa ods. 1 písm. a) zákona 67/2020 Z.z. a suma. (Je to na účely DB na deti, nie na účely poistného).
    ivča26 Ďakujem pekne.

    Daňové priznanie typu B, riadok 117 a vyplnenie XIII. oddielu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.