Zavrieť

Porady

DP FO SZČO - podvojné účtovníctvo - r. 116 a následne r. 135 áno či nie??

Dobrý deň, prosím o odsúhlasenie poprípade usmernenie. SZČO príjmy len zo živnosti na SR, vedie podvojné účtovníctvo. Čiastkový základ dane 6.933,54 eur - 4.414.20 eur NČZD na daňovníka = ZD daňovníka 2.519,34 eur. Zdaniteľné výnosy za rok 2020 32.488,40 eur, čiže sadzba dane 15% = daň 377,90 eur. DP robím v Omege, DP mi sedí po riadok 105. Následne mi ale Omega nepotiahne túto daň na riadok 116 a tým pádom ani na riadok 135. Daňový bonus sa neuplatňuje ani bonus na zaplatené úroky ale zdaniteľné príjmy sú vyššie ako 2.207,10 eur, čiže daň na riadku 116 mám vykazovať a tým pádom aj na riadku 135, či? Za odpoveď ďakujem.
kn-alka vyplň DP na elektronickom tlačive finančnej správy, nevyplnené riadky ti vyskočia na žlto, dvojklikom sa ti vyplnia správne
monika1991 Vyskúšané. Ak na riadku 116 uvediem 0 tak to hučí ako logickú chybu, keď na riadku 116 uvediem tých 377,90 a teda následne aj na riadku 135 chybu to nevyhadzuje žiadnu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    DP FO SZČO - podvojné účtovníctvo - r. 116 a následne r. 135 áno či nie??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.