Zavrieť

Porady

Havarijné poistenie - požičovňa

Ahojte,

chcel by som ako živnostník požičiavať osobný automobil. Venovať sa tomu podnikateľsky. Nechcem na tom veľa zarobiť, ale skôr sa naučiť niektoré postupy v praxi.

Samozrejme, chcem automobil havarijne poistiť, no akonáhle uvediem, že auto sa bude požičiavať havarijná poistka je galakticky vysoká (cca 200 € mesačne). Rozumiem prečo, ale chcem sa spýtať, či mi neviete poradiť inú možnosť, prípadne poisťovňu, kde nie je vysoký mesačný poplatok, ale napr. vyššia spoluúčasť, prípadne nejaký kompromis mesačného poplatku a spoluúčasti.

Raz som mal požičané auto a tam bola spoluúčasť 5% a minimálne 300 € . Teraz som dostal len ponuky na spoluúčasť 100 € bez % (takú mám na svojom aute), ale vysoké mesačné poplatky. Celkom mi to ruinuje rozpočet.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JordiS je offline (nepripojený) JordiS

    JordiS
    Cau Voloda,
    na nete najdes viac stranok s porovnanim poistneho pre pozicovnu, napr UNIQA mini spoluucast 10%, min 330e.rocne 976e.

    Ak by slo o dlhodoby prenajom napr inej sro-cke, moze byt havarijne poistenie uzavrete najomcom, na jeho naklady alebo sa to da len spatne refakturovat najomcovi?

    Ja by som ale nadviazal otazkou (riesim to naopak) ak zivnostnik prenajima automobil(y) moze si uplatnit pausalne danove vydavky (60% z prijmov) alebo musi automobil zaradit do majetku firmy, klasicky ho odpisovat, a tym padom aj ostatne naklady musi preukazovat skutocne a viest si uctovnictvo?

    Dakujem
    misoft Otázka sa do odpovedí NEKLADÚ!!!
    https://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
    Ak máš otázku - založ si novú.
    Takže - oprav si odpoveď!

    Havarijné poistenie - požičovňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.