Zavrieť

Porady

Úrad práce - Podpora/dávky (slobodný a bezdetný)

Sú už o tom témy ale obvykle sa pýtajú že po materskej a pod. Ja potrebujem vedieť trochu niečo iné aj keď názov témy je podobný tým existujúcim.

Chcem sa spýtať že ako je to v prípade slobodného bezdetného človeka po výpovedi? Nebol som už dlho na úrade práce a teraz ešte aj núdzový stav mení veci, tak vybavoval niekto v tomto čase evidenciu na úrad práce? Ako to prebiehalo? Tým že nieje povolený osobný styk tak ani nemá kto človeku poradiť či usmerniť, ale na vrátnici som dostal tlačivo (s tým červeným písmom) vyplniť to, k nemu treba doložiť fotokópiu výpovede, zápočtu rokov a vhdoiť do schránky. Do tohto bodu mi je všetko jasné.

Avšak žijem v regióne kde je viac pracovných ponúk ako ľudí, tak za bežnej situácie úrad práce pošle človeka do novej práce obvykle skôr než stihne prísť rozhodnutie. Do pár dní ste zamestnaný. A treba nosiť potvrdenia o hľadaní si práce. Ale teraz keďže sú tie núdzové stavy, zákazy vychádzania, cestovania a čojaviemčo ešte, tak núti úrad práce ľudí chodiť na pohovory? Alebo kým trvá núdzový stav tak nechajú človeka doma v záujme obmedzenia mobility?

A tretia vec že ak ma nechajú doma tak koľko dní/mesiacov trvá kým mi príde prvá dávka podpory? Lebo viem že sa to všelijako schvaľuje atď. A aká je vôbec podmienka? Lebo tam že musia byť odpracované posledné tri roky súvisle a ja som súvisle pracoval 2,5 roka, mal som aj pred tým rôzne kratšie pracovné pomery ale už nie súvislé ale že týždeň som bol dobrovoľne nezamestnaný, potom som týždeň robil, nepáčilo sa mi, odišiel som, zase týždeň dobrovoľne nezamestnaný, potom nejaká brigáda na dva týždne a takto.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    už si aj dostal pokyny ... a tiež majú všetko okolo toho napísané na stránke.
    https://www.upsvr.gov.sk/obcan.html?page_id=235
    V zásade sa do evidencie UoZ zaraďujú ľudia, ktorí si hľadajú prácu - volá sa to evidencia uchádzačov o zamestnanie! A je to len možnosť - nie povinnosť!
    K dávke v nezamestnanosti - treba mať 730 dní poistenia za posledné 4 roky viď zák o SP. výplata samozrejme chvíľku trvá - kým sa vydá Rozhodnutie o zaradení .. tiež musí byť právoplatné - až potom vlastne ide žiadosť do SP o dávku.
    potrebné info máš na stránke SP https://www.socpoist.sk/ako-poziadat...nosti/68337s#4
    Gaaspi Viem že je to možnosť, nie povinnosť ale ide o to aby sa mi platili odvody, a aby som mal čas ja si nájsť sám vhodnú prácu, nie aby ma nasilu posielali tam kam nemôžem. A ďakujem za link je tam presne to čo hľadám.

    Úrad práce - Podpora/dávky (slobodný a bezdetný)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.