Zavrieť

Porady

Prerušené poistenie a nepriznaný ID

Zamestnancovi sa po 52 týždni PN prerušilo poistenie, PN pokračovala ďalej a teraz k 31.5. je ukončená PN. Zamestnanec žiadal o ID ale stále mu nebol schválený. Aký má byť ďalší postup čo sa týka zamestnanca, má zostať v zamestnaní, má ísť na ÚP .... ?
5 komentárov     zbaliť
Mila123 záleží na zamestnancovi, či chce pokračovať v práci, alebo nie, resp. či mu viete ponúknuť vhodnú prácu, ak má aj zmenenú prac.. schopnosť...... ID - aká je percentuálna miera poklesu zárobkovej činnosti ? do 70% či nad 70%? (bol už na posudkovej komisii?) a keď je k 01 06 2021 práceschopný, tak k 31 05 2021 mu ukončíte prerušenie sociálneho poistenia .....
Ester plus Zatiaľ mám len informáciu, že ID ešte nie je priznaný a preto potrebujem vedieť čo by bolo najlepšie v tejto situácii pre zamestnanca, zostať v zamestnaní alebo ísť na ÚP.
Mila123 veď to , ak dostane viac ako 70% nedostane PvN...... preto je to na ňom ako sa sám rozhodne......nech skúsi urgovať SP, neuvádzate či už bol na PK?
Ester plus Konateľka firmy neberie telefón tak nič viac neviem. Ale ak by zostal v zamestnaní tak by sa nič nestalo čo sa týka rozhodnutia o priznaní ID? Zo SP chceli odo mňa ELDP aj keď zamestnanie trvá.
Mila123 samozrejme, že nemá zakázané pracovať, dnes sa priznáva ID a môže aj pracovať, nedostáva sa ID , pretože nedokáže pracovať, ale ID sa dáva pretože má zmenenú prac. schopnosť a to, že zarába nič nemá s tým spoločné...... u nás je takých zamestananých viac pracovníkov, dokonca aj spol. ktorá má viac ako 20 zamestnancov má povinnosť takých zamestnávať........
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Benko je offline (nepripojený) Benko

    Benko
    Verím, že sa vyjadrí aj niekto znalý problematiky, ale ja som si našla nedávno toto:
    https://www.porada.sk/t318766-kedy-ukoncit-pracovny-pomer-pri-ziadosti-o-invalidny-dochodok.html#post3117015

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ked je schopny pracovat, tak pracuje podla PZ ... ak ma problemy vykonavat doterajsiu pracu predlozi lekarsky posudok o dlhodobej neschopnosti vykonavat doterajsiu pracu - nasledne zamestnavatel postupuje podla ZP - prideli mu vhodnu pracu, ak nema, prepusti ho (odstupne)

    podanie ziadosti o ID, ci priznanie ID nie je dovod na vypoved zo strany zamestnavatela

    zamestnanec musi sam zvazit, ci je schopny vykonavat doterajsiu pracu, a kludne popri tom moze poberat aj ID

    Prerušené poistenie a nepriznaný ID

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.