Zavrieť

Porady

Mínusový stav v pokladni FO PU

ahojte, uzatváram rok 2020. Stav pokladne je cca -3000 eur, viete mi prosím Vás poradiť, ako sa dostať do plusu? ide o FO uctujucu v PU. Nemôžem použiť účet 211/491?

Dakujem.
3 komentárov     zbaliť
ivka70 a dovod,ze je pokladna minusova? kde ste zobrali 3000 eur na blocky, co su zaplatene?
cinky16 zo svojich sukromných peňazí, oni to prosto neriesia, v pokladni k 1.1.2020 bolo 167 eur, natankuje do kamiona za 400 eur a bločik donesie alebo zaplati z pokladne druhej firmy......no coment, co s tym mam ja zrobit??
cinky16 vsak oni si beru z druhej pokladne, z druhej firmy a bločky daju na prvu firmu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    cinky16 ano, ako dotovat pokladnu, cez ake ucty?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nic ine ako pravidelne spracovanie účtovníctva firmy ti nepomôže. S 1.5-rocnym odstupom tazko urobíš poriadok v pokladni firmy
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 áno, máte pravdu...ale ako teraz toto poriešiť? aby som rok 2020 mohla uzavriet?
    kn-alka 01.01.2020 dať do pokladne pôžičku od spoločníka , k 31.12.2020 vypočítať úroky z pôžičky

    https://www.ako-uctovat.sk/ucet.php?...a-clenom&i=140
    cinky16 zrejme učet 365 nemozem pouzit pri FO, ktorá uctuje v PU? lepsie bude 491?
    kn-alka nevšimla som si, že ide o živnostníka,

    osobný vklad živnostníka môže ísť rovno do pokladne, nemusí to byť formou pôžičky a nepočítajú sa ani úroky.

    samozrejme účtovať na 491

    je to predsa normálny typický účtovný prípad, je toho plný google

    myslela som, že ide o nejaký výnimočný prípad

    https://www.ako-uctovat.sk/ucet.php?...nikatela&i=190
    cinky16 viem, že sa niekedy uctovalo 211/491 nebola som si ista, ci sa nieco nemenilo, lebo viem, ze v sro, to nie je take lahke, takze klasicky uctujem 211/491?
    Žabinka áno, tak, 211/491.. ale nezabudni na limit 5000€ ..
    cinky16 hej hej to je v pohode za cely rok sa to naakumulovalo na 3000 eur, takze som pod limit..
    veronikasad Typický prípad to je, len je netypické riešiť ho po 1.5 roku od jeho vzniku
    cinky16 preco? vsak odklad DP je do 30.6.2021

    odpovedajte na otazky, nie mimo temy....
    kn-alka veronika, ani si nevieš predstaviť koľko sro, FO-igelitkárov je, ktorý donesú celoročné doklady v "posledný" deň na podanie DP
    veronikasad U mňa by nepochodili, radšej si vyložím nohy na stol ...
    cinky16 presne tak, a ja nevidim co oni robia cely rok.....az ked uzatvaram danove
      zbaliť

    Mínusový stav v pokladni FO PU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.