Zavrieť

Porady

Zateplenie drevenice zvnutra

Chcel by som sa opýtať aký spôsob mam použit na zateplenie drevenice z vnutra. Drevenicu napadla zo spodu vnutorne tramy drevomorka ,tak som vnutorne poskodene vyhodil a z vonkajcich bolo poskodeny okolo prekladania z vnutornymy tramamy. Zodvihol som chalupu zalial platnu odizoloval som spodok a nakoniec aj drevo pod murivom. To iste hodlam urobit aj s vnutornymy priečkamy. Keďže drevenica nebola presne povodne osadena murovalo sa za rovno z vonkajškom takže vo vnútry vznikol odskok 50mm a niekde 30mm alebo minimum. Podotýkam hrúbka obvodoveho dreva je cca-200mm a kvadry 250mm . Vo vnutry je 180 mma kvadra 200mm. Chcel by som dat zvislo rosty zarovno muru. Na to foliu na foliu konstrukciu bud cdčka alebo drevenu do toho mineralnu vatu paropriepustnu foliu a sadrokarton. Moze byť takýto postup zvolený? Dakujem
20210824_175011_resize_8.jpg  
20210821_180554_resize_96.jpg  
20210824_175027_resize_31.jpg  
20210825_194535_resize_52.jpg  
1/1
3 komentárov     zbaliť
misoft Nič v zlom - ale takto zohyzdiť drevenicu - tak to treba silný žalúdok. To chceš vytvoriť nejaký hybrid?
Radšej sa opýtaj tých, čo si renovovali svoje drevenice - podľa starých postupov, s pôvodným materiálom.
duridk Ja viem preco som to tak robil. Ja potrebujem radu ohladom zateplenia drevenice z vnutra.
buchač duridk (Dnes 13:16) ...radu ohladom zateplenia drevenice z vnutra.
====================
Na tvojom mieste by som sa vyserondial na nejaké fóra...a toto je fórum, ktoré je zamerané na účtovníctvo a podobné serepetičky.
Takže polož tému na špecializované fórum ohľadom stavebníctva.
Ideál by bolo vyhľadať si firmu, ktorá sa zaoberá rekonštrukciám starých dreveníc.
A ako pozerám na fotky, tak je to celkom parádna drevenička...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zateplenie drevenice zvnutra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.