Zavrieť

Porady

Dan z prijmu

Ahojte, zo mzdami som zacala tento rok a podrobne info k daniam ma este len caka. Avsak chcela by som sa spytat kedy nemusi zamestnanec hradit dan z prijmu. Pracujem v systeme Oberon a pri niektorych zamestnancoch s nizsim prijmom sa v niektore mesiace neodvadza dan z prijmu. Vsetci maju spolocne, ze si uplatnuju nezdanitelnu polozku. viete mi prosim pomoct alebo ma nasmerovat? dakujem za pomoc
5 komentárov     zbaliť
kn-alka však ked je mzda nižšia ako nezdaniteľná položka, tak je daň zo mzdy nula
Mila123 bodka odporúčam si predplatiť (i keď z vlastného vrecka) aspoň Draka, veľmi, veľmi to potrebuješ.........
bodka10 Ďakujem za pomoc aj radu
veronikasad Doporucujem predplatit si publikaciu Co má vedieť mzdova uctovnicka, poslu aj predchádzajúce cisla rocnika
jslancik je neuveriteľné, ako niekto dokáže robiť niečo, o čom fakt nemá ani šajnu. ani okrajovo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ked je zdanitelna mzda (po uplatneni nezdanitelnej casti zakladu dane) nizsia rovna 0, niet z coho platit dan.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.