Zavrieť

Porady

Doplatky za lieky

Od 1.1.2022 nebudu dochodcovia doplacat za lieky, ak ich dochodok nepresiahne 60% priemernej mzdy - 679,80 €. Ako bude lekar a lekarne vediet vysku dochodku ?
12 komentárov     zbaliť
buchač Ako bude lekar a lekarne vediet vysku dochodku ?
========================
Lekár a lekáreň s tým nemajú nič spoločné.
buchač Kardasia (Dnes 09:43) Doporucujem reprizu Temy dna na TA3 zo vcerajska. Vsetko podrobne vysvetlene. Deziformacie vytvorene ucelovo
======================
Na tvoje doporučenie ? To vážne ?
Najprv založíš tému, potom v nej pokračuješ pod nickom Vazzzala...a včul ideš mudrovať ?

Och ty môj trápny volič Oľajna...

P.S.:
Ja DOPORUČUJEM uzavrieť hentú tému...už len pôvodná otázka je solídna hlúposť.
buchač Chaos v predpisovaní liekov. Rezort zdravotníctva sa chystá zmeniť zmenu
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...hp_3clanok_box

Debilizmus Oľajnistov na N-túúúú....
veronikasad Podla exministra zdravotníctva Mareka Krajciho obvodni lekári mozu predpisovať lieky v roku 2022 nie do konca prechodného obdobia (28.2.2022), ale az do najbližšej návštevy špecialistu v roku 2022. Ak som teda bola na gastro v 12/2021 a uvolnil mi predpisovanie dietet.potravin u vseobec.lekara na jeden rok, tak môže obvodak do konca roka 2022?
buchač veronikasad (Dnes 09:09) tak môže obvodak do konca roka 2022?
===================
Jáááj...nemáš ťažšiu otázku ?

Poveal by som, že zistíš v priebehu roka...a podľa toho sa aj zariadiš. Veď na čo sa stresovať už teraz ?
veronikasad Nestresujem, len komu teraz veriť?
Mila123 https://www.dovera.sk/lekar/aktualit...ez-komplikacii
veronikasad To co tvrdí Krajči som v stanovisku Dôvery nenasla...
veronikasad Mozno mi to vysvetlí zakladateľ tejto témy, ten ma po tlačovke na TA3 vo všetkom jasno
Kardasia veronikasad: To nebola ziadna tlacovka Krajciho, ale 70 minutova Tema dna za ucasti Krajciho a 4 ukecanych zien. Obvodna lekarka MUDr. Paluskova s Krajcim to podrobne vysvetlili
buchač Veronka....si zabila...
veronikasad Telku nepozerám, na nete som citala komentár Krajciho tak ako som ho napisala, tak platí ci neplatí? Ci to bola citacia z tej besedy, neviem...Lebo Dovera pise nieco iné...
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

  Katy a R
  napr tu:
  https://www.google.com/url?sa=t&rct=...QawPrE2oqqZ_dt
  ....
  vyberám z priloženého článku: " Upozornil, že dôchodcovia, ktorí ešte pracujú či podnikajú, pravdepodobne do skupiny, ktorým sa budú odpúšťať doplatky za lieky, nebudú patriť."
  a ešte:„Liek bude bez doplatku, ale len vtedy, ak si pacient zo skupiny liekov vyberie ten najlacnejší. Ak nie, liek bude s doplatkom,"
  Naposledy upravil Katy a R : 03.01.22 at 13:42
  12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Kardasia Katy a R: presne tak, pracujuci dochodcovia nepatria do skupiny, ktori budu mat lieky bez doplatkov
  veronikasad Na doklade z lekarne je uvedené doplatok za najlacnejsi liek. Tuto sumu poistovne po odpočítaní spoluucasti štvrťročne vracali. Zrejme teraz ju uz nezaplati priamo v lekárni, ak bude na zozname poisťovne. Vraj uz sa na recepte nebude uvádzať nazov lieku, len ucinna zlozka, tak pacient nemusi dostat liek, ktory doteraz uzival
  Katy a R veronika - veď aj doteraz tak bolo - mohla si si vybrať - v lekárni ti ponúknu, či s tým najnižším doplatkom, alebo aj niečo drahšie, resp na čo si zvyknutá? - (ak teda majú)
  ešte zvýrazním v príspevku .. že ak chceš drahší - bude to rovnako,ako doteraz
  Dáša_ No tak som dnes vyberala prvý krát recept po novom. Doma som to teda musela dlho študovať, ale zdá sa, že som pochopila Najlacnejší liek je bez doplatku. Ak je zo skupiny drahší liek, tak sa odpočíta to, čo by sa platilo za najlacnejší liek a doplatí sa iba rozdiel. Pri jednom lieku mi v lekárni ponukli, či nechcem lacnejšiu alternatívu. Súhlasila som. Celkovo mi priamo na tomto bločku odpustili viac ako 20€. Platila som len ľahko cez 1€. Nič som nikde nedokladala, len recept na rodné číslo. Jediné, čo nefunguje, tak ten opakovaný recept u odborného lekára. Ale dávam tomu čas Za pol roka repete. Tento lekár je dosť konzervatívny, aj na elektronické recepty prešiel až s covidom.
  veronikasad u mňa opakovaný recept u endokrinologa funguje už dva roky. Z Dôvery mi vždy prišla notifikácia kedy najbližšie si môžem liek vyzdvihnuť v lekárni. Nevýhodou je že je to až po dobratí poslednej tabletky z predch.receptu. Treba mať doma rezervu ...
  Dáša_ aha, tak takto to funguje, to bude super s tou notifikáciou. No dúfam, že do budúceho razu príde na to, že je aj pre neho výhodné napísať recept raz a nei, aby som tam každú chvíľu behala či telefonoval. Mmch, na pc mi ukázal, pekne videl výsledky mojich odberov u inej lekárky, aké lieky mi predpísala, kedy som si ich vybrala v lekárni....
  buchač veronikasad (Dnes 20:20) prišla notifikácia kedy najbližšie si môžem liek vyzdvihnuť v lekárni. Nevýhodou je že je to až po dobratí poslednej tabletky z predch.receptu.
  ===================
  Lenže to sa nedá aplikovať u každého lieku.
  veronikasad prečo ? U liekov nevidím problém, ja budem mať s bezlepkovými potravinami, ktoré už nemôže predpisovať obvoďáčka. Tu neviem nastaviť pravidelnosť predpisovania, cez opakovaný recept.
  Dáša_ je pravda, že sú lieky, ktoré mám napísané že podľa potreby mám užívať. A to môže byť 1x za mesiac, za týždeň. Ale kľudne aj 10 kusov po sebe. Tam uvidíme, jak to je riešené.
  buchač No nemá chybu...fakt nemá.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clan...n=shp_rightbox
  korela veronikasad, nie vždy sa dá pri liekoch vytvoriť rezerva, okrem toho, že sa to stalo pravdepodobne už každému, že o nejakú tabletku počas roka pacient príde, vypadne mu z ruky, omylom vezme aj dve a pod. nespomeňte tu dávkovače, ja ich zatiaľ používať nemusím, ale pilulka sa môže zakotúľať aj z dávkovača.
  zasa zbytočné stresy. dlho som si vytvárala recept bez časovej rezervy, lebo som si myslela, že to tak funguje, až mi raz bolo povedané, že mi ho môžu predpísať až o týždeň. u nás ich nepredpisuje môj praktik, ale všetkým pacientom dvaja lekári praktici pre celú polikliniku po tel. objednaní.
  .
  predchádzajúci lekár iba podpisoval recepty, s pacientom sa nestretol kvôli šikovnej sestre. kým vyšetroval, vytlačila chronikom s vys. tlakom a pod. recepty, každého poznala po mene, a v čakárni ich už iba popodávala ľuďom do rúk.
  takže žiadna preťaženosť praktických lekárov, vždy je to iba o manažmente každej jednej ambulancie, nie sú nesvojprávni, pokiaľ by ich ministerstvo nechalo samostatne pracovať. takto to fungovalo roky ešte pred covidom.
  čím menej lekárov, tým viac oberania o ich vzácny čas.
  Kardasia Doporucujem reprizu Temy dna na TA3 zo vcerajska. Vsetko podrobne vysvetlene. Deziformacie vytvorene ucelovo
    zbaliť

  Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

  Dáša_
  pokiaľ som o tom čítala, tak budú priamo porovnávať so zoznamom sociálnej poisťovne. Teda zrejme nebudú vedieť priamo výšku, iba či pacienti spadajú do intervalu. A len pripomínam, že tak ako aj doteraz, prepočítava sa to na najlacnejší liek
  8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  veronikasad 60% z 1133 = 679,80€
  veronikasad Lekarne budú mat dáta zo zdr.poistovni, sledovať sa bude prjem za predch.stvrtrok. U dôchodcov pracujúcich na PZ problém nebude, príjem majú zdr.poistovne z mesačných výkazov. U živnostníkov je to možné z výpisu z daň.priznania za predch.kal.rok, zrejme 1/12 ročného výmer.zakladu. Čo bude s dohodármi, ktorí zdr.poistenie neplatia, netuším...
  misoft A ty už vieš priemernú mzdu za rok 2022? Tú dokonca nepozná ani najvyšší cap v záhrade na MF - takže sa berie za predchádzajúci rok.
  buchač Hm...všetko pekné...ale v podstate je to nastavenie na trt.

  1. Jedinec s nižším dôchodkom bude mať raz za čas preplatené všetko...nakoľko lieky nepotrebuje.
  2. Jedinec s vyšším dôchodkom je pravidelným návštevníkom lekárne a teda lieky potrebuje...tak si ich aj zaplatí.
  3. Určiť hranicu príjmu je čerešnička na torte.
  Ak ju niekto prekročí čo i len o 1€ (JEDNO EURO), tak má proste smolu. Ono aj keď presiahne o 10€, tak čo z toho, ak v lekárni nechá stovečku.

  P.S.:
  Nikdy nezabudnem, ako kolega svojho času nadával jak pohan, lebo prišiel o rodinné prídavky na tri deti...presiahol príjem o 1 korunu...
  veronikasad Juraj, vsak vyskusaj ako to funguje... Ja sa chystam az koncom mesiaca, davam si predpisovat na tri mesiace...
  buchač Veronka...skúšať budem o nejaký čas.
  Pred Vianocami som bol v lekárni, vyfasoval som injekcijky na určitú dobu...
  veronikasad Zase sa v tejto téme upratovalo? Naskocil mi kopec preciarknutych komentárov ...
  kukučka to som ešte nevidela
    zbaliť

  kukučka je offline (nepripojený) kukučka

  kukučka
  Pýtaš sa: Ako bude lekar a lekarne vediet vysku dochodku ?
  Nepotrebujú ju vedieť, potrebujú vedieť len to, či máš doplácať, alebo nie a to predsa musí mať lekárnik od nového roku v programe. Aká bude jeho kvalita, to sa čoskoro dozvieme.

  veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

  veronikasad
  Žiadala som moderátorov upraviť tému na debatu - stalo sa, ale všetky komentáre z nej zmizli. Nedajú sa vrátiť späť ?
  6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  ivka70 Daju, ale len vratenim na otazku. Keby ten moderator uvazoval, tak tvoju ziadost nesplni, ved videl, co to spravilo. Ked chcete debatovat, zalozte si novu suvisiacu temu/debatu.
  buchač Moderátori sú v tomto teraz nevinne.
  Tu sa jednoznačne jedná o výmaz príspevku od Vazzu a následne jeho znovuobnovenie.
  Moje tvrdenie je podložené časmi...stačí sa len pozrieť.
  veronikasad Juraj, nemáš pravdu- Vaazza reagoval keď bola téma zmenená na debatu. Keď sa nezobrazil jeho komentár, tak ho napísal znovu ako príspevok - s dovetkom ...
  ivka70 Nie, pred vratenim na otazku neboli viditelne ziadne komentare.
  buchač KDE JE príspevok od Vazzu ?
  Lebo ja ho nevidím.

  Predpokladám, že za chvíšu sa objaví...ale už bez komentárov.

  ...a ozaj...NIE JE to po prvý krát, čo tu tento exot robil to isté.
  By som kopol do riti (dal ban) ...
  veronikasad Žiadala som ho aj moderátora, aby zmazal ten priblblý obrázok, či ho zmazal on alebo moderátor - spolu s príspevkom, neviem.
    zbaliť
  buchač No nehovor.....to fakt vážne ?
  kopretinka 28.12.21 21:12 odstránil(a) z Porady

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.