Zavrieť

Porady

Zdaňovanie stravných lístkov od 1.1.2022

Prosím o radu.

Keď poskytnutie SL zamestnancom účtujem:
za-teľ 55% zo 4 € = 2,20 € 527/213
zo SF: 22% zo 4 € = 0,88 € 335/213
za-ci 23% zo 4 € = 0,92 € 472/213

tak príspevok od zamestnávateľa a zo SF je oslobodený od dane a ani sa z neho neplatia odvody? A ako je to v prípade časti príspevku, ktorú si platia zamestnanci za seba?

Ďakujem
12 komentárov     zbaliť
ivka70 To ako myslis? To, co si oni zaplatia za by malo byt zdanene a mali by sa z toho platit odvody?
GabikaŠ To mi nešlo do hlavy, preto som sa radšej uistila
Mila123 0,92 € chcete zdaňovať????
GabikaŠ tak ja som dala príklad za 1 stravný lístok, samozrejme, že za mesiac je tá suma vyššia
veronikasad Môžete využiť od 1.1.2022 príspevok do výšky 500€, ten u zamestnancov nepodlieha odvodom ani dani, zamestnávatel si ním však nemôže znížiť základ dane...
GabikaŠ Ďakujem za pomoc
Jana Motyčková Veronikasad - trošku opatrne by som s touto radou ... bez súvislostí
bma Dobrý deň, chcem sa aj ja spýtať ohľadne zdaňovania stravných lístkov. Zamestnávateľ má zásobu stravných lístkov ešte z roku 2021, zemestnancom dáva stravné lístky v hodnote 5,10€. Zamestnávateľ prispieva 2,81 € na lístok a zamestnancovi sa strhne zo mzdy 2,29 €. Zdaňuje sa tých 2,29 €, čo si platí zamestnanec? Ďakujem
ivka70 A z akeho dovodu by sa mal zdanovat prispevok zamestnanca na jeho listok?
Mila123 OMG, prečo by mal zdaňovať to čo mu zamestnanec vráti.......nie, vo vašom prípade nezdaňuje nič......iné je keby nechcel od nich vrátiť 45% z ceny SL, v takom prípade by zdaňoval 2,29 .......ak by dal neskoro SL napr. v 2/2022 za 1/2022 tak by zdanil a zaťažil odvodmi celých 5,10 €.........aj SF nedávate ????
bma Takto som to povedala klientovi, ktorému robím mzdu, a on mi povedal, že sa to zdaňuje, nedá sa presvedčiť.
Mila123 dajte mu Metodický pokyn , kt. vydala FS SR.....alebo napíšte na FS SR a dajte mu to čierne na bielom.......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zdaňovanie stravných lístkov od 1.1.2022

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.