Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel

prosím o radu:
XX je SZČO. 6 mesiacov mal vozidlo na IČO. 6 mesiacov napísané na súkromnú osobu, avšak využíval ho v podnikaní. Ide podať DP z mot. vozidiel. Vypĺňa sa štandardne ako keď má auto celý rok? alebo sa to nejak rozčleňuje na pol roka?
Marta_S Dobrý, prepáčte mám podobný problem a chcela by som sa k vašej otázke opytať otazkou aký typ daňovníka podla §3 ste v tomto prípade zadávali do danového? Dávali ste pre oba typy možnosť A-(daňovník je ako držiteľ vozidla zapísaná v doklade) aj keď raz ho využival ako súkromné vozidlo na podnikanie a raz pod IČO. Ďakujem vám velmi pekne za odpoveď.
misoft
https://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
-Otázky zadávam samostatne, nie v rámci iných otázok alebo debát.

BTW: Vieš aj čítať? Dole sú odpovede - stačí prečítať a porozumieť obsah.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    V tomto prípade MV podlieha dani z MV celý rok. Nič teda nečleníš.

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Pri SZČO sa nerozlišuje, či je auto na IČO alebo r.č., stále je to držiteľ vozidla a DMV sa platí za celý rok.

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    za dni kedy nemáš zaplatenú DMV ho ani nemôžeš ako súkromná osoba vykazovať na cesťáku. Teda sa platí všetko cez ičo, teda szčo, ale za používanie súkromnou osobou na pracovné cesty len v tých mesiacoch, kedy boli vystavované cesťáky, pred pár rokmi to bolo možné rozpísať podľa dní.
    avalik na mesiace podľa vyúčtovania CN sa DzMV platí len ak ide o vozidlo zamestnanca

    SZCO ak používa vlastné auto na podnikanie je daňovníkom podľa § 3 písm. a) je ako držiteľ vozidla zapísaná v doklade (neskúma sa či je táto FO identifikovaná rodným číslom alebo IČO, stále je to tá istá FO)
    pavol54 Neviem čo je na tom neužitočné pretože nenapísal, že ho používal pre to isté ičo.:
    napríklad pol roka pracujem ako fyzická osoba pre nejakú sro alebo pre inú szčo a auto používam v jej podnikaní, tak si ho tá firma musí dať do dmv na tie mesiace kedy boli vystavované cesťáky , ak si po pol roku založím szčo tak podám na zbytok doby z položenej otázky to nebolo jednoznačné, a my si môžeme len domýšľať čo tým myslel

    Daň z motorových vozidiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.