Zavrieť

Porady

Skrátený pracovný čas

Mam schválený čiastočný invalidný dôchodok chcela by som sa s zamestnávateľom dohodnúť na skrátenom pracovnom čase mohli by ste mi poradiť výhodný čas aby som veľa netratila ďakujem
3 komentárov     zbaliť
veronikasad prepáč, žiadny poraďák nemá veštiacu gulu, aby vedel čo je pre teba výhodný čas a čo nechceš stratiť.
Jana 44 Ja som len chcela vedieť ci je lepšie dohodnut sa chodiť každý deň a skrátený čas alebo napr. odpracovať tri dni a dva dni doma
ivka70 To si musis ty rozmysliet, ak ta bude zamestnavatel kralovsky platit za 1 hodinu tyzdenne, tak kludne aj taku zmluvu ....napriklad ci ti dochadzanie vyhovuje viac alebo menej ... ci chces mat 2 dni volan alebo nie ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    prepočítaj si všetko na hodinovú mzdu a uvidíš, čo je a čo nie je výhodnejšie

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V dohode o zmene pracovnej zmluvy musíš mať dohodnutý týždenný pracovný čas a či ide o rovnomerne (5 dní v týždni) alebo nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas. Nerovnomerný pracovný čas má vplyv na výmeru dovolenky ...
    Čo sa týka mzdy, treba si prepočítať - velmi zjednodušene
    hrubá mzda /týženný fond prac.času x 40. To je mzda, ktorú by si dosiahla pri plnom úväzku.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jana 44 Ďakujem toto som chcela vedieť ohľadom dovolenky tak ak dobre rozumiem oplatí sa radšej 5 hodín každý deň ako ako štyri dni po 6 hodín nejde mi o mzdu
    ivka70 ono je to jedno, lebo aj dovolenku mas platenu tym uvazkom, cize bud viac dovolenky po 5 hodin alebo menej dovolenky po 6 hodin.
    Skor je konfortnejsie nedochadzat kazdy den ....
    veronikasad Náhrada mzdy bude rovnaká, nižší bude len počet dní dovolenky. Pri 4-dňovom úväzku budeš mať vykázané 4 dni, ak budeš čerpať celý týždeň, pri 5-dňovom 5 dní.
    nárok (napr.4 týždne) - pri 5-dňovom = 20 dní x 5 h.
    pri 4-dňovom = 16 dní. x 6 h
    Pred zmenou úväzku treba vyčerpať starú dovolenku a pomernú časť novej.
      zbaliť

    Skrátený pracovný čas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.