Zavrieť

Porady

Zber a odvoz odpadu - následne predaj odberateľovi - chýba príjem materiálu/tovaru

Dobrý deň, naša firma zabezpečuje zber a odvoz odpadu firmám. Ako mám účtovať v prípade, keď zabezpečujeme zber a odvoz zmiešaného odpadu, čo nám firma, ktorá odpad vyprodukovala nebude fakturovať, ale my po triedení časť toho odpadu predáme odberateľovi (ktorý to zhodnocuje - recykluje).
Fakturujeme za vykonanú službu (zber odpadu) výrobcovi tohto odpadu, aj za predaj "výrobku - vytriedeného odpadu" odberateľovi.
Ale vstupný materiál nemáme. Mám to účtovať ako 112/648? Zásoby účtujeme spôsobom A.
Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    ako chceš účtovať predaj materiálu ak si ho neprijala (spadol z oblakov a vy spravíte inventúru)? Zrejme by si mala spraviť zmluvu s dodávateľmi aby ti na vytriedený materiál vystavili faktúru. Deň prevzatia by mal byť dňom vytriedenia. dovtedy môžeš faktúrovať len prepravné náklady na zvoz

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Podobné veci sa riešia napríklad pri výkupe kovov. Za tie roky som zažila všeličo, aj to, že sa vykúpi mosadz a nakoniec to je zlato

    V podstate sú dve cesty - triedenie je nakoniec niečo ako výroba. Lebo vlastne do toho, čo vykúpiš dávaš prácu, ktorá znamená, že miesto 500kg zmiešaného odpadu máš 450 kg zmiešaného odpadu a 20 kg plastov a 30 kg papiera. To len tak zjednodušene. čiže odpad by som v kg prijala na sklad a na základe niečoho, nejakých vážnych lístkov alebo neviem ako to chodí by som z jedneho skladu previedla kg na druhý sklad. Ocenenie toho, čo príjmaš na roztriedený sklad nie je také jednoduché. Do ceny by malo vstupovať viacej vecí, napríklad mzdy....

    Druhá cesta je viesť sklad v kalkulovaných cenách. Začiatočné nastavenie je možno trochu zložitejšie, neskôr to je už hračka.

    V každom prípade sa treba hrať so skladom

    Zber a odvoz odpadu - následne predaj odberateľovi - chýba príjem materiálu/tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.