Zavrieť

Porady

Živnosť

Dobrý deň prajem!Chcela som sa spýtať,či existuje živnosť typu Mobilný masér.Som čerstvá masérka a rozmýšľam zatiaľ masírovať len ako mobilný masér.A ešte som sa chcela spýtať či sa to dá časom zmeniť na vykonávanie živnosti v priestoroch v podnájme .
Ďakujem pekne
10 komentárov     zbaliť
kn-alka a čo znamená mobilný masér? pôjdeš domov ku klientom?
MichaelaKAS Áno,ku klientovi
kopretinka poznám masérku,ktorá tak začínala,kým mala málo klientov.
MichaelaKAS A vedeli by ste mi povedať aku mala živnosť? Ďakujem
kopretinka opýtam sa.
MichaelaKAS Ďakujem veľmi pekne.
kopretinka neozýva sa mi,ale to je jedno,písala som ti aj nižšie do komentu,že názov živnosti masér.
MichaelaKAS Ďakujem pekne,ja som si zašla sa spýtať na živnostenský...
kopretinka no to si mala urobiť ako prvé,veď oni sú zdroj.Ale tá moja známa už sa ozvala,bola ako masérka,žiadny mobilný masér ako názov živnosti.
MichaelaKAS Ja som len myslela,že mi niekto poradi a nemusím tam sto krát chodiť,keďže aj tak mi neporadil vo všetkom .Že nevedia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    živnostenský zákon uvádza len dva druhy viazaných živností:
    - masérske služby
    - wellness masérske služby

    to, či budeš služby poskytovať vo svojej prevádzke alebo u zákazníka, je na tvojom rozhodnutí
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MichaelaKAS Ďakujem pekne.A viete mi este poradiť,že aké iné neviazane živnosti si tak maséri dávajú k živnosti masérske služby?
    avalik zivnostenský register je verejne dostupny, môžete študovať
    MichaelaKAS Ďakujem pekne
      zbaliť

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Živnosť sa vydáva na tvoj trvalý pobyt.

    Ak už budeš mať priestory, nahlásiť prevádzkareň.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 nemusí byť nahlásená na trvalý pobyt FO....dá sa aj na prevádzku, zvyčajne vlastnú nehnuteľnosť zaradenú v podnikaní FO,......
    Miesto podnikania je adresa, ktorá je zapísaná v živnostenskom alebo obchodnom registri, prípadne v inej evidencii, ktorá je ustanovená osobitným zákonom. V prípade živnostníkov, ktorí podnikajú z domu, je to adresa trvalého bydliska, prípadne iná adresa, ktorú si zvolí.
    MichaelaKAS Ale ja by som chcela skôr vedieť že či existuje živnosť ako mobilný masér.Mat živnosť a chodiť masírovať klientov v ich domácom prostredí.Ze aku živnosť na to potrebujem.A ešte k tomu som zamestnaná na 8 hodinový HPP.
    kopretinka normálne živnosť masér.A že ešte máš TPP je úplne nepodstatné.
    MichaelaKAS Ďakujem pekne.A ma k tejto živnosti aj nejaké iné voľné živnosti?Lebo rozmýšľam,že aké ďalšie sa tam tak hodia keď som zdravotná sestra
    kopretinka podľa toho,čo chceš robiť......tá moja známa už nič iné nemá,neviem,akú živnosť by si ešte chcela....robí rôzne masáže,postupne si dorobila rôzne kurzy....dornova metóda,lymfodrenáž ručná,tejping,shiatsu,reflexná masáž chodidiel...
      zbaliť

    annova je offline (nepripojený) annova

    annova
    https://www.zrsr.sk/

    Obchodné meno
    xx - mobilná masérka
    Predmety podnikania
    Masérske služby

    bez prevadzky, takze u zakaznika
    MichaelaKAS Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.