Zavrieť

Porady

Nesuhlas s preradenim ako PPD

Moze byt nesuhlas s podpisom o preradeni na ine pracovisko klasifikovane ako porusenie pracovnej discipliny ? Ani neviem kde je zoznam co vsetko je v pracovnej discipline a kde to je zverejnene.
10 komentárov     zbaliť
avalik Upresni aké iné pracovisko? Pracovná náplň ostáva rovnaká? Ako máš v pracovnej zmluve uvedené miesto výkonu práce? Je nové miesto výkonu práce v súlade s uvedeným v zmluve?
glogol Ok asi zavisi vsetko od pracovnej zmluvy. Nemam opravnenie zverejnovat - pisal mi kamarat statna sprava - vecer pozrieme zmluvu. Dost mozne ze to tam aj ma. Ze ked nechce podpisat suhlas - musel podpisat nesuhlas - obratom PPD a do vecera mozno bude prepusteny. Vravel som mu vcera nech nic nepodpisuje ze len nech si vezme domov na prestudovanie ze pozrieme vecer spolu ale nezvladol natlak - podpisal ze nesuhlasi musel hned okamzite. Ani kopiu nema neviem co podpisal.
misoft No - veľmi pochybujem, aby NEPODPÍSANIE, resp. PODPÍSANIE niečoho ohľadom pracovnej zmluvy bolo ihneď PPD.
https://www.podnikajte.sk/pracovne-p...pliny-priklady
Mne sa skôr zdá, že sa hľadá zámienka, ako niekoho "vyhodiť" .... Síce sa nevie, čo presne podpísal, ale aby IHNEĎ musel odísť - to zaváňa niečím horším - buď z jeho strany, alebo zo strany štátnej správy - a tu pomôže jedine súd - neplatnosť ukončenia PP. Ani štátna správa nemôže bez udania relevantného dôvodu, podloženého ZP a zákonom o štátnej správe okamžite "vyhodiť" zamestnanca.
glogol Dik Misoft. Presne tak. Je za tym nieco. Ma dobre miesto uz vyse 10 rokov je vsetko relativne ok....viac nemozem. Miesto sa nerusi len tam pojde niekto iny.
mari2x " tam pojde niekto iny"
SKORO všetko sa dá ! , len treba vedieť ako.
veronikasad Milan, to je "rada za milión"
kopretinka že všetko sa dá
mari2x verona, načo píše sem , ak neovláda ZP = AJ TAK TEJ RADE NEPOROZUMIE
vieš kolko pokusov o "HRUBé PORUšENIE pd"
som mal v DS za deň / v Trnave za mesiac ?
mari2x "všetko sa dá"
Aj v Diosegu mala platný AŹ TRETÍ pokus o okamžité skončenie.
glogol Tak nakoniec ho presvedcili podobrotky. Zaujimave ked nanho isli po zlotky vyhraskami tak sa zatal. Ked podobrotky ze VRAJ sa na povodnom oddeleni sa bude prepustat a na novom ze nie tak podpisal. Za mna tema ukoncena s ponaucenim ze s ludmi lepsie podobrotky ako pozlotky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nesuhlas s preradenim ako PPD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.