Zavrieť

Porady

Vratenie penazi zo SP zaslanych na nespravny ucet

Dobrý deň,chcem sa opýtať kto má v kompetencii ziadať peniaze nazad ,ak boli zo socialky poslané nesprávne a teraz peniaze lezia na úcete v deuttche banke vo Frankfurte .

Išlo a vrátenie nemocenskej dávky ,ktorú sme ziadali poslať na adresu =je to madarský občan a táto suma sa objaví v deuttche banke vo Frankfurte.a teraz sa k tým peniazom sa nevie dostať. DAKUJEM
Naposledy upravil ivka70 : 20.09.22 at 05:18
misoft Kto žiada vrátiť? Z akého dôvodu? Prečo mu boli vyplatené?
veronikasad Kto je vlastníkom tohto účtu? Bol uvedený v žiadosti o nemocenské?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Podľa mňa nám neuvádzaš pravdu, alebo uvádzaš len niektoré skutočnosti a nie všetky. Neverím, že by SP poslala OMYLOM peniaze niekam do Nemecka na nejaký úplne cudzí účet. Ten účet ste museli niekde uviesť. SP by si ho nevymyslela.

    A ako vieš, že ležia na účte vo Frankfurte? Ako vieš, že ten účet, resp. majiteľ účtu je z Frankfurtu?

    A aké je stanovisko SP? Písala si už tam? Máš od nich nejakú odpoveď? Stanovisko?

    Keby SP skutočne urobila chybu v zasielaní peňazí, tak by musela tú nemocenskú dávku vyplatiť príjemcovi a omylom zaslanú platbu na cudzí účet žiadať od majiteľa účtu.

    A čo to znamená, že vrátenie nemocenskej dávky? Kto vracia nem. dávku? Soc. poisťovňa? Tá ju vypláca, nie vracia. Celé zadanie máš nejaké domotané.
    bodliak Z vlastnej skúsenosti viem, že v týchto organizáciách panuje neskutočný brdl.

    V januári mi na účte pristála zo SP istá suma. Nie malá. 4 cifry. Iný VS ako môj.
    Proste poplietli dáta a platby išli inde ako mali.
    ZP mi pred cca 2 rokmi poslala rzzp a tam že preplatok vám bude vrátený na účet ... ktorý mi nepatrí !
    Tiež bordel, a "biele na čiernom", ako by povedal istý klasik popleta.
    A pritom ja mám účet ten istý, nezmenil sa 20 rokov. Nikdy som ani ZP a SP z iného neplatil.
    A rovnako by som vedel prezentovať (aj dokázať), že bordel v súčasnosti panuje aj v evidencii motorových vozidiel ...

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak spravila chybu SP (môže sa stať niekedy, že číslica preskočí), tak treba riešiť so SP.
    Len si treba ujasniť, že či naozaj pochybila SP - skontrolovať poriadne zadané údaje! Že kde vlastne "vzali" ten účet v nemeckej banke? zrejme im ho niekto musel uviesť - či?
    ( alebo žeby si svojvoľne nejaký pracovník uviedol svoj účet? - to neber vážne - len na odľahčenie))

    Vratenie penazi zo SP zaslanych na nespravny ucet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.