Zavrieť

Porady

Odstupné pri dohode o skončení pracovného pomeru

Dobrý deň chcela by som sa spýtať v akej minimálnej výške môže zamestnávateľ vyplatiť zamestnancovi odstupné ak sa pracovný pomer skončí dohodou bez udania dôvodu? Zamestnanec pracuje 16 rokov. Ďakujem pekne
5 komentárov     zbaliť
Mila123 v dohode o skončení prac. pomeru sa uvádza výška odstupného? ak je to dohoda o skončení PPV podľa § 60 ZP nie je povinnosť vyplatiť odstupné......... odstupné sa riadi podľa § 76 ZP
Zuzka2510 A ak sa zamestnávateľ rozhodne vyplatiť odstupné z dôvodu, že tak dlho pracoval zamestnanec? Skončenie by bolo podľa § 60 Zák. práce. a ďakujem za Váš čas.
Mila123 ak máte na to peňažné prostriedky tak si stanovte v internom predpise spoločnosti , aby ste postupovali rovnako aj pre iných zamestnancov.............alebo to riešte odmenou , prémiami......
veronikasad Môže vyplatiť formou odmeny. Samotná dohoda, ak tam nie je uvedený dôvod, nezakladá nárok na výplatu odstupného
Zuzka2510 Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je teraz online ivka70

    ivka70
    Odstupne v ziadnej vyske, na to zakonny narok nevznika. Ale moze mu vyplatit odmenuv akejkolvek vyske.
    Odvody aj zdanenie je rovnake.
    Zuzka2510 Ďakujem pekne.

    Odstupné pri dohode o skončení pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.