Zavrieť

Porady

Extrémne padanie vlasov

Dobrý deň, za posledný mesiac mi strašne začali padať vlasy, mám pocit, že mi vypadla polovica vlasov z hlavy. Nepoznám príčinu, na preventívke bolo všetko OK, aj železo. Potrebujem nutne zafarbiť vlasy, neviete mi poradiť naozaj šetrnú farbu na vlasy, príp. nejaké výživové doplnky z vlastnej skúsenosti? Ďakujem.
yogobella8 Mne tiež 4 mesiace po covide padali strašne. Žiadne sracky nezabrali. Po 4 mesiacoch začali rast nové. Odporúčam psychickú pohodu, šport a jednoznačné b12. Je to malý zázrak
buchač yogobella8 (01.12.22 18:56) Odporúčam psychickú pohodu, šport a jednoznačné b12. Je to malý zázrak
========================
Hlavne, že si v pohode, keď ti dcéru obrába nejaký moslim.
https://www.porada.sk/t332665-dcera.html#post3245484
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Takto zvyknú padať vlasy po kovide.
    Chobot Tiež mi to hneď napadlo, poznám taký prípad.
    babka - ježibabka Vlasy padajú z rôznych príčin. Mne vypadali pred 14 rokmi po operácii (nie onko). Nepamätám si, aký prípravok som si kúpila v lekárni. Nanovo mi narástli oveľa hrubšie a v pôvodnej farbe. Zatiaľ farbenie nepotrebujem, tak k tomu sa vyjadriť neviem.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Ja teda neviem,ale ak by som mala daný problém určite by som neriešila farbenie vlasov bežnou farbou -chemickym svinstvom....žiadna nie je šetrná.....dala by som vlasom výživu a keď by sa spamätali možno potom farbila....vit.a minerály si vieš vyskladať samostatne v tabletach v jednej-mixe nemusí byť denná dávka....

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Terezia13, terezamaria, babka - ježibabka, babi2, Darina1234
    Nevhodné (1)
    4

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Tiež aktuálne riešim tento problém, u mňa to ale má pravdepodobne súvis s chorými črevami..Vlasy mi padali vo veľmi veľkom množstve. Už dlhšie behám po gastrokontrolách. Kúpila som si BIOSIL Plus, užívala som asi 2 mesiace, vlasy prestali padať. Ale či to od týchto tabletiek, alebo preto že momentálne mám lepšie črevné obdobie, to neviem posúdiť. Kovid som nemala, asi.
    Ešte doplním, že tiež som mala obavy z farbenia vlasov, ale už to mám za sebou, vlasy nepadajú viac ako inokedy.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kováczová Tiež ma napadol covid, keďže nedávno som prekonala, skúsim to, čo ste poradili.
    Žabinka teraz skúšam GS Eladen Premium 60+30 kapsúl, plus som si pridala B komplex..
    Kováczová a pozorujete nejaké zlepšenie?
    Žabinka Momentálne mi vlasy nepadajú.
      zbaliť

    Mikae je offline (nepripojený) Mikae

    Mikae
    Ja tiež poznám veľa takých prípadov, padať začali tak 2 mesiace po kovide, padali hodne, baby boli z toho na prášky, ale teraz už im znova dorástli do pôvodného stavu.
    Vlasy si farbili normálne ako vždy, aj keď ja by som to teraz asi radšej vynechala.
    Možno by som odporučila B12, ale kožná by asi lepšie poradila.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kováczová Ďakujem, skúsim nejaké tabletky, príp. neviete nejaké "šetrné" farby na vlasy, ktoré príliš neškodia? Vlasy si musím nutne zafarbiť, aby som nemusela chodiť cez kanály
    Mikae Neviem či je šetrná, ale môžem potvrdiť, že kamka si celý život farbí vlasy len úplne obyčajnou farbou od Schwarzkopf Palette N7, aj počas toho padania vlasov sme mali dilemu, či sa to ešte nezhorší, ale bolo to OK. Teraz už má našťastie svoju "hrivu" naspäť, nebrala nič, len tie B12 som jej doniesla na 1 mesiac - to bolo ešte v lete. Ale každý máme inú kvalitu vlasov, tak ťažko tvrdiť ako zareagujú. Ďalšia užívala 3 mesiace tablety Forcapil a nejaký šampón a vodičku od Vichy proti padaniu vlasov - tiež už má vlasy OK, pekne dorástli.
    Kováczová áno aj ja používam uvedenú farbu, pôvodne som si myslela, že práve tá farba je príčinou, ale skôr to bude tým Covidom, myslím.
      zbaliť

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Mne keď padali a to veľmi, až som mala lysinky tak som nefarbila vôbec, používala som v alpe namočené korienky zihlavy tinkturu som si takto vyrobila a masírovaná si ňou po umyti, aj kozna bola prekvapená účinkom tejto tinktury

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Padanie vlasov vie zastaviť aj oplachovanie odvarom z orechových listov.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j Už tri roky sa chystám urobiť taký šampúch....jeden rok aj mladé listy nasušene a zabudla som...vrr
    romana147 A to už ráno o štvrť na 8 ti PADAJú ?
    lujza.j Kde píšem,že mi padajú vlasy?
    romana147 ak nie, tak si "mimo témy !"
    babka - ježibabka Práve som sa dočítala. Bod č. 4: https://tojenapad.dobrenoviny.sk/gastany-na-parapete/
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    henna alebo farby bez amoniaku.Ale hennu potom neprefarbíš chemickou farbou.
    Vlasové hnojivo tablety,alebo kolagén.....je toho spústa.Užívala som kadečo,vlasy mi rastú,ale keď vypadnú,už nové nevyrastú z tej cibuľky,hormonálne dôvody.
    Predpokladám,že keď sa kovid dostane celkom von z tela,čo môže trvať aj niekolko mesiacov,vrátia sa aj vlasy do normálu.

    rennka je offline (nepripojený) rennka

    rennka
    Ja som v podobne kritickom období použivala henu. Asi aj rok. Je s nou ,,oštara", ale dá sa to zvladnuť. Akurat si treba nechať odstup od chemickeho farbenia min. mesiac a môžeš kľudne používať. Aj naopak, ked budeš chcieť zasa chemickú farbu. Ale ak máš viac šedín, tie zafarbí trochu do ryšava, tie som trochu zastrekla sprejom na odrasty. Pri chem. farbach používam už len bezamoniakové.
    A samozrejme vitamíny na vlasy, v lekarňach ich je už spústa...

    Extrémne padanie vlasov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.