Zavrieť

Porady

Koľko platíte účtovníčke ako s.r,o. mesačne ?

Koľko platíte účtovníčke ako s.r.o mesačne ? Ak mate tak bežne prijate FA ,Vydane FA, 1 - 2 auta, max do 5 zamestnancov - mzdy plus prihlasovanie odhlasovanie / daňové priznanie. Plánujeme s mužom s.r.o. ale nemáme vôbec prehlaď koľko nás bude stáť asi účtovníctvo...´
Vopred ďakujem za info
Doplnim ešte :
Platiteľom DPH budeme asi časom .
FA vydane cca do 100 ks a prijate cca 50 ks bločky za benzín 2 auta raz týždenne plus max niečo do kancelárie to myslím by sme sa zmestili do 20 ks myslím hotovosť. Fa si budem robiť sama . a zamestnancom 5 ks max Majetok budova kde bude obchod zo skladom stroje žiadne( iba priestory a tovar ktorý nebudeme vyrábať my ) . 2 auta na uver , a nejaká hotovosť na učte. Banky budú 2 slovenská a VUB účty teda 2. Uver 30 000 € ... zatiaľ počítame s týmto .... Mesto to je Martin . Žilinský kraj .
Naposledy upravil kamasovadana : 09.12.22 at 18:42
Negoce lokalita chýba
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    stačí si do google zadať: cenník účtovných služieb a dozvieš sa - dosť firiem má na svojich web.stránkach uverejnený cenník
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kamasovadana Áno máju cenníky , už sme to aj pozerali ale keďže nie som účtovník ja neviem čo je pre nich účtovný zápis, a koľko ich budú mať pri akej FA a tak neviem si vypočítať koľko budem platiť mesačne preto ak niekto takúto alebo podobnú s.r.o ma budem rada za info čo mam očakávať.
    Onko Účtovný zápis je jeden riadok v účtovnom denníku. Obyčajne je to jeden doklad (faktúra, pokladničný doklad, bankový pohyb, ...), v zložitejších prípadoch môže byť k jednému dokladu viac zápisov, keď napr. faktúra obsahuje viac položiek, ktoré sa účtujú odlišne.
    Ja som to orientačne spočítal podľa uvedených počtov na minimálne 415 € mesačne, môže byť menej, keď sa nejaké dáta budú importovať, resp. automaticky párovať, môže byť viac, pokiaľ budú doklady zložené z rôzne účtovaných položiek.
    veronikasad Ktorý región?
    kamasovadana Žilinský kraj - Martin
      zbaliť
    pavol54 v konečnom dôsledku je sro zodpovedná za vedenie účtovníctva teda aj za dane alebo pokuty. Kvalitné účtovníčky majú svoju klientelu a robiť pokusy môže byť drahé. Na začiatkoch prišla za mnou jedna že "mám ekonomickú" a chcem robiť účtovníctvo (vtedy ešte ručne) tak som jej dal vyrátať DPH za štvrťrok orientačnú výšku nákupov a predajov som mal v hlave tak som si typol že budem platiť do 2000 Sk účtovníčka po dvoch dňoch práce že cca 80 000 Sk (neodrátala dph na vstupe ) "dievča ja ťa to učiť nebudem" a rýchlo našla kľučku na dverách zvonku

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Dnes nie je problém si robiť účtovníctvo sám (sama) ak nahodíš faktúry polovičku máš hotovú a pri tom bežnom PU to nie je problém, ja som išiel na trojhodinový kurz dodávateľa účtovného programu a odvtedy si robím účtovníctvo sám
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 Pali, teda zvládneš aj DP ? ktorý software používaš?
    pavol54 mrp, ale daňové priznanie mikro účtovníctvo vypĺňam priamo do formulára finančnej správy podľa vzoru "tak ako vlani" Moje prvé daňové priznanie kedysi v roku 1994 som bez počítača robil reverzne vedel som aký výsledok chcem dosiahnuť a dovtedy som rátal v kolonkách až mi to vyšlo (ako vravia východňári "I tak še dá") a vieš že vtedy tie súvahy a výsledovky boli komplikovanejšie
    veronikasad Pavol, už si mal daňovú kontrolu na daň z príjmov?
    romana147 To je základ = vedieť odhadnúť, či prídu
    veronikasad Milan, ty si asi tiež v s.r.o. nemal? Robíš si aj účtovníctvo, či len "napasujes" daňové priznanie? Tu tvoju súvahu by som naozaj chcela vidieť
    romana147 was ist das "súvaha"

    také sprostosti som ešte nerobil
    pavol54 voľakedy to boli samostatné dokumenty súvaha a výkaz ziskov (malé firmy mali v skrátenom rozsahu, veľké v plnom) dnes je to v MUJ v jednom tlačive pod názvom "účtovná závierka"
    pavol54 veronika každá kontrola si niečo nájde, stačí osvetlený pokladničný doklad a už to máš v háji
    pavol54 neviem ktorá účtovníčka mi hodila neužitočné, aspoň keby napísala s čím nesúhlasí
    Negoce pozri si kto to bol, dá sa to
    mari2x ved je to jedno, kto dáva !
    bjuty smis už si sa tu predviedol, ako vieš rátať percentá.....
      zbaliť

    Koľko platíte účtovníčke ako s.r,o. mesačne ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.