Zavrieť

Porady

Preplatenie nevyčerpanej dovolenky.

Dobrý deň. Potrebujem sa poradiť ohľadom preplatenia dovolenky pri skončení pracovného pomeru. Zamestnankyňa nastúpila do pracovného pomeru 01.08.2019. Na materskú nastúpila 30.11.2019. Materská trvala do 24.07.2020 a od 25.07.2020 nastúpila na rodičovskú dovolenku. K 31.12.2022 požiadala o skončenie pracovného pomeru.
Rok 2019 (25/12*5=8,5 dňa dovolenky)
Rok 2020 ??????? - tu som si nie celkom istá, na koľko dní má nárok.
Ďakujem za pomoc.
3 komentárov     zbaliť
ivka70 Spocitaj, kolko dni neodpracovala na RD v roku 2020 (od 25.7.do konca roka).
Ak ich bude viac ako 100, kratis rocnu dovolenku o dany pocet dni), kedze na MD "odpracovala" v tom roku viac ako 60 dni
veronikasad v r.2019 - pred nástupom na MD - nebola PN ?
Banská Štiavnica Nie nebola
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    R.2020 - ročný nárok krátený o dni na RD. Za prvých 100 dní o 1/12 a potom za každých 21 dní o ďalšiu 1/12. Len tak bez spočítania dni to vyzerá na krátenie o 2/12. Ale pre presný výpočet musíš tie dni presne spočítať.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Banská Štiavnica Ďakujem. Vyšiel mi nárok za rok 2020 12,5 dňa a krátila som jej ich za 159 kalendárnych dní rodičovskej dovolenky o 6 dní (3*1/12).
    Potom mi to vychádza za rok 2020 na 6,5 dňa. Dobre rozmýšľam ?
    Tweety Nie, krátime pracovné, nie kalendárne. A tých 12,5 ročne ti ako vyšiel? To máš tiež nesprávne. Ročný nárok je 25 alebo 20 dní a nie 12,5. Pri krátení o 2/12 jej ročný nárok bude teda 25/12x10, t.j. 21 dní.
    Banská Štiavnica Ďakujem, prerátam
    Tweety Tvoj výpočet je nesprávny a v neprospech zamestnanca.
    Banská Štiavnica Teda pri ročnom nároku 25 dní a krátení za pracovné dni rodičovskej dovolenky to vychádza na 21 dní. Ďakujem.
    Tweety Ak si dni dobre spočítala, tak áno, aj mne tak vyšlo, ako som už hore uviedla.
    Banská Štiavnica Keď ste mi tak dobre poradili, môžem sa ešte opýtať na výpočet pravdepodobného hodinového priemeru na preplatenie dovolenky u danej pracovníčky. Nakoľko neodpracovala 21 dnì v RO použijem pravdepodobný zárobok. Ak mala pracovníčka pred nástupom na MD v PZ uvedený základnú mesačnú mzdu 1000 Eur použijem túto. Teda 1000 : 21,74 : 8 - mala 8 hodinový.denný úväzok. Je to tak správne ?
    veronikasad Zastupujúca pracovníčka má aktuálne aku mzdu ?
    Banská Štiavnica Nikto ju nezastupoval.
      zbaliť

    Preplatenie nevyčerpanej dovolenky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.