Zavrieť

Porady

Spoločník chce skončiť vo firme, ako ďalej?

Pri dvojosobovej sro chce jeden spoločník skončiť. Majetok nie je, akurát nejaké financie v pokladni. Ostal nejaký nerozdelený zisk z predošlých rokov. Aké sú možnosti vyrovnania, vysporiadania?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    nikula to mi je jasné.... nerozdelený zisk je z predošlých rokov, viem mu to teraz vyplatiť ako dividendy, či sa to dá vyplácať iba pri zisku za minulý rok?
    Viete poradiť nejaké možné účtovné zápisy?
    nikula to som si prečítala... z toho mi vychádza, že iba zisk, ktorý mi vyjde za rok 2022 môžem "rozdeliť". Čo s ostatným ziskom, ktorý sa nerozdeľoval?
    kn-alka však ho rozdelíte teraz

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    straty za minulé roky sú uhradené?
    ... ak chce prenechať/predať svoj podiel druhému spoločníkovi, poslať spoločníkov za právnikom, nech pripraví zmluvu o prevode obchodného podielu, u právnika môžu mať aj VZ, kde rozhodnú o vysporiadaní nerozdelených ziskov a úhrade strát, či iných záväzkov či pohľadávok tohto spoločníka.
    Ty potom zaúčtuješ to čo dostaneš na papieri - zápis z VZ, zmluva o prevode obchodného podielu

    Spoločník chce skončiť vo firme, ako ďalej?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.