Zavrieť

Porady

Preplatená dovolenka a príspevok na stravu

Dobrý deň. Má zamestnanec nárok na príspevok na stravu za dni preplatenej dovolenky? Ďakujem.
veronikasad Z akého dôvodu? Počas nej pracoval viac ako 4 hod.denne?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času
8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
palking Dobrý deň. A viete mi prosím k tomu priložiť nejaké vysvetlenie, kde sa to komentuje. Hlavná ekonómka u nás tvrdí, že má nárok. Ďakujem.
kn-alka máte kolektívnu zmluvu? ak nie, tak nie je nárok

... a čo tak sa spýtať ekonómky, na základe čoho tvrdí, že máte nárok - jedine z tej kolektívnej zmluvy.
ivka70 Narok na zabezpecenie stravovania je za kazdy den, v ktorom pracovnik odpracuje aspon 4 hodiny.
Kolko ich odpracoval pri preplateni dovolenku? Nula. Cize ziadny narok nie je.
Roskova čo podľa Vás znamená preplatenie dovolenky? Podľa mňa je to len finančná náhrada za dovolenku, ktorú zamestnanec nevyčerpal. Nemá to žiadny súvis s neodpracovanou dobou - čerpaním dovolenky. Ak niekto nečerpal dovolenku , tak vtedy predsa pracoval a vzniká mu nárok na finančný príspevok zo zákona, žiadna kolektívna zmluva tu nie je potrebná.
ivka70 este raz, reagujete uplne mimo ...ja som nic take netvrdila
teraz mame tipovat, komu ste chceli odpovedat tymto prispevkom?
Roskova hlavná ekonomka to netvrdí, tvrdí , že zamestnanec má nárok za odpracované dni, ty si krátila narok za odpracované dni o dni preplatenej dovolenky ...preto vzniká rozdiel mezdi nárokom na FP a vyplateným príspevkom
ivka70 mohli by ste si vyjasnovat nazory v ramci organizacie a nie verejne, na webe?
veronikasad Za dní kedy pracoval a necerpal dovolenku predsa už finančný príspevok dostal.
Nad rámec zákona, za dní kedy dovolenku čerpá (nie je preplatená), môže zamestnávateľ vyplatiť príspevok na stravovanie, len ak to máte dohodnuté v kolektívnej zmluve. Inak je to plnenie nad rámec zákonníka práce, ktoré podlieha odvodom a daní.
  zbaliť

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :) kn-alka
Vysvetlené to máš v zákonníku práce §152

.....Nárok na zabezpečenie stravovania alebo poskytnutie finančného príspevku na stravovanie má zamestnanec, ktorý v rámci pracovnej zmeny vykonáva prácu viac ako štyri hodiny.....


https://www.autora.sk/zz/2001/311/#1...e_zamestnancov

Ak však máte kolektívnu zmluvu, v ktorej máte uvedené príspevky nad rámec zákona, tak na ne máte nárok.
5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
ivka70 Narok v KZ moze byt definovany aj pocas cerpania dovolenky, ale pri preplateni nevycerpanej dovolenky nema ako byt definovane stravovanie nad ramec zakona.
Roskova Dobrý deň, prosím, vysvetlite mi, aký má súvis preplatenie dovolenky s nárokom na finančný príspevok . Veď v deň, keď nečerpal dovolenku ale si ju dal preplatiť pracoval viac ako 4 hodiny... Mám dojem že si pletiete ustanovenie, podľa ktorého si na základe kolektívnej zmluvy alebo interného predpisu možno rozšíriť poskytovanie príspevku na stravovanie §152 ods. 9:
Zamestnávateľ môže po prerokovaní so zástupcami zamestnancov
a)upraviť podmienky, za ktorých bude zamestnancom poskytovať stravovanie počas dovolenky, prekážok v práci, alebo inej ospravedlnenej neprítomnosti zamestnanca v práci,
b)umožniť stravovať sa zamestnancom, ktorí pracujú mimo rámca rozvrhu pracovných zmien za rovnakých podmienok ako ostatným zamestnancom,
§152 ods.9c)rozšíriť okruh fyzických osôb, ktorým zabezpečí stravovanie, a ktorým bude prispievať na stravovanie podľa odseku 3
kn-alka pardon, ja som tipovala, že sa pýta na čerpanie dovolenky, vôbec som nemyslela na preplatenie nevyčerpanej dovolenky
ivka70 ja to nikde netvrdim, p.Roskova, preco reagujete na moj komentar a chcete vysvetelnie odo mna?
palking Prosím o radu, ako sa dá zrušiť otázka. Ja som sa do tejto debaty od 10.43 už nepridala a ani ju nerozoberala na webe. Ďakujem.
  zbaliť

Preplatená dovolenka a príspevok na stravu

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.