Zavrieť

Porady

odstupné- výpoveď, dohoda

Dobrý deň, manžel končí PP 28.2.,má u zamestnávateľa odpracovaných cca 12 rokov, neviem či som to dobre pochopila:
1.v prípade že mu zamestnávateľ dá výpoveď z dôvodu zrušenia prevádzky - je 3 mesačná výpovedná a 3 mesačné odstupné (§76ods.1 písm c)
2. v prípade že končí PP dohodou so zamestnávateľom tiež z dôvodu zrušenia prevádzky- 4 mesačné odstupné (§ 76 ods.2 písm d)?
5 komentárov     zbaliť
veronikasad 28.2. končí a ešte nedostal výpoveď?
Ajdinka zatiaľ len zisťujem možnosti, je to dosť také divoké u neho v zamestnaní, jeden deň tak a druhý ináč
veronikasad Na to mal zamestnávateľ myslieť skôr, zamestnanci s ukončením pracovného pomeru dohodou nemusia súhlasiť.
Pozor pri podpisovaní dohody, musí v nej byť uvedený dôvod skončenia pracovného pomeru, inak nárok na odstupné nevznikne.
Ajdinka Uz ma dohodu kde je uvedeny par.63 ods.1 písm b) a stvormesacne odstupne, len ma zarazilo ze za zamestnavatela je len podpis a nie je peciatka - je takato dohoda platna?
Tweety Je platná. Pečiatku neprikazuje žiaden zákon.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak 28.2. dostane výpoveď podľa §63, jeho PP skončí až po uplynutí VD 31.5.2023. VD bude teda 3-mesačná a rovnako aj odstupné.
    Ak sa Dohodnú na skončení PP k 28.2. z rovnakého dôvodu, PP skončí týmto dátumom so 4mes.odstupným.
    Ajdinka ďakujem veľmi pekne

    odstupné- výpoveď, dohoda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.