Zavrieť

Porady

Sused preraba byt - hlucni robotnici

Nas sused preraba byt uz rok a pol. Uz pred rokom prestal davat oznamenia v zmysle''prepacte za hluk''. Nepreraba sa v kuse, ale striedavo a nikdy nevieme kedy to pride.
Najnovsie sa odtial uz neozyvaju pracovne zvuky, ale hulakanie, rehot a hlasna hudba, niekedy aj do polnoci. Susedia tam momentalne nebyvaju a ich robotnici tam aj prespavaju. Bola som im viackrat buchat na dvere, akurat sa na mna zhnusene kukli a zaplesli dvere. Pred bytom 10 parov topanok. O polnoci som na nich zavolala policajtov a potom bolo ticho al na druhy den to iste. Spravkyni je to jedno, podla nej si to mam si to vybavit so susedom. Susedovi som volala a ziadneho pochopenia som sa nedockala, len bol velmi defenzivny a vymenoval vsetky jeho starosti, akoze jedinou obetou jeho prerabky je on sam. Som mu povedala, ze jeho robnici su v jeho byte o polnoci on na to, ze ''to hovorite vy. Ja neskocim do auta podla toho ako vy piskate'' a tiez ze '' ja ich nebudem obmedzovat''. Sused mi nevedel povedat dokedy bude prarabka trvat a hovori, ze sa to taha kvoli inym susedom.
Mam si najat pravnika alebo ako to mam riesit?
veronikasad Skús častejšie volať policajtov, ak hluk bude po 22-hej hodine
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  wilby je offline (nepripojený) wilby

  wilby
  Je to sice "len" blog, ale je tam sumar beznych problemov v bytovom dome

  Život v bytovke: Kedy môžete vŕtať ostošesť a kedy treba stíšiť rádio?
  https://arec.sk/blog/15

  Stanovisko k domovému poriadku
  Stanovisko Ministerstva financií Slovenskej republiky k problematike právnej úpravy domového poriadku v súvislosti s prijatím zákona č. 476/2019 Z.z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 182/1993 Z.z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ktorý nadobudol účinnosť 1. februára 2020
  Vlastníci bytov a nebytových priestorov, nájomcovia, osoby, ktoré žijú s uvedenými osobami v domácnosti a osoby, ktoré sa zdržiavajú v dome, sú podľa § 11 ods. 10 zákona o vlastníctve bytov povinné dodržiavať domový poriadok schválený vlastníkmi podľa § 14b ods. 1 písm. s). Za tým účelom je správca alebo spoločenstvo povinné zverejniť domový poriadok na mieste obvyklom na oznamovanie informácií v dome.
  Viac na
  https://www.mfsr.sk/sk/ministerstvo/...vemu-poriadku/
  Nandbuch .............

  Chobot je teraz online Chobot

  Chobot
  Sú ľudia, čo žijú a občas sa to prejaví aj v nie najvhodnejšiu hodinu, resp. prekvapivo žijú v bytoch a sú hore aj po 22:00 hod.

  A potom sú ľudia, ktorí chodia spávať so sliepkami, zvyčajne žijú sami a potom im vadí aj to, že za oknami fúka vietor.

  Ty patríš asi do tej druhej skupiny. Ťažko povedať, či tí susedia hore robia naozaj taký hluk, ako popisuješ a tak často. Verím, že aj bežný rozhovor je trochu počuť v bytovke, ale bohužiaľ, to je daň za to, že bývaš v bytovom dome.

  Poznal som rôznych susedov. Jednému, čo sám žil, vadilo vraj aj to, že horní susedia sa pri večeri modlia a že on to počuje. Druhej vadilo, že sused hore často má sex s priateľkami a ona to musí počúvať. Pre objektívne posúdenie by sme museli mať aj stanovisko tvojho suseda. Možno by si bola prekvapená, aký by mal na teba názor. Ty si tu ideš v duchu - ja som ja a ja mám mať pravdu.

  Ty nebudeš spokojná ani po tom, čo byt bude prerobený a sused sa nasťahuje, lebo určite bude mať deti a tie budú behať celý večer až do desiatej a cez víkend budú trieskať nábytkom od siedmej ráno.

  Myslím, že by si nemala bývať v bytovom dome, keď ti vadí každý hluk. Alebo ak ti to vadí, tak vždy volaj mestskú políciu. Prídu, preveria tvoje tvrdenie. Ak aj nebude pravdivé, tak aspoň tí hore sa budú rozprávať tichšie. Neviem, ako by ti pomohol právnik. Akurát by z teba vytiahol nejaké peniaze za konzultácie.
  4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  kopretinka no to je teda rada.....by som ti dopriala každú noc take vreskoty,ako boli u nás.A potom vstávaj o pol piatej ráno do práce.
  Chobot A ako ste to vyriešili?
  Blachsus Tak vidim, ze nie som na tom najhorsie, mame aspon prijemne zvuky

  https://www.porada.sk/t333446-nocny-klud.html
  kopretinka neustále sme volávai policajtov,a majitelke bytu to bolo tiež oznámené,plus neplatili zálohy ani FO,tak sa majitelke pohrozilo exekúciou.Majitelka zije v zahraničí,v byte bývali jej bratia,ona im posielala peniaze a oni za byt neplatili.Jeden brat bol narkoman plus asi aj díler,druhy brat bol invalid,nerobil ani jeden....&pri poslednom výstupe toho feťáka,keď chcel zabiť brata, ho odviezla sanitka a viac sme ho nevideli,zmizol aj ten druhý.Byt bol predaný a dlžoby uhradené.Odvtedy tam je ticho a kľud.
    zbaliť

  kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

  kopretinka
  my máme v domovom poriadku vymedzené hodiny na takéto prerábky,po-pia,8-17,nemáte také niečo aj vy? po 22 volaj policajtov.
  7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Nandbuch Vami vymedzene hodiny nemaju ziadnu vahu
  romana147 vami odsúhlasené hodiny platia pre vlastníkov
  Nandbuch aku maju oporu v zakone ? ZIADNU. Cize vlastnici sa mozu na nich v.....
  romana147 TAK ako sa vlastníci môžu dohodnúť napr na upratovaní , môžu sa aj na NEPROTIZÁKONNÝCH obmedzeniach napr : 3 jazdy výťahom/ osoba/den
  kopretinka A? hádam neprerába podnájomník?
  dmc porušenia takýchto "dohôd" je nepostihnuteľné.
  Nandbuch presne tak
    zbaliť
  ivka70 10.03.23 09:39 odstránil(a) z Porady

  Sused preraba byt - hlucni robotnici

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.