Zavrieť

Porady

Pozemok mi pretína potok.

Potok mi pretína pozemok asi 50m.Sused po ňom prechádza do lesa. Tvrdí že potok patrí všetkým.
5 komentárov     zbaliť
ivka70 dakujeme za oznamenie, mas aj nejaku otazku?
Nandrolon Suseda nafoť, keď bude viezť nakradnutú fúru dreva z lesa po potoku, hlavne opakovane.
pavol54 Problém je v dodržaní GDPR, to by mohlo stáť fotografa viac ako to ukradnuté drevo
Nandrolon Fotí prírodu a svoj vlastný pozemok, to môže. Občiansky mu snímať nebude.
kopretinka neznášam,keď sem niekto drbne nejaké oznámenie,a viac nereaguje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    red john je offline (nepripojený) red john

    red john
    Plati, ze :
    " Nerastné bohatstvo, jaskyne, podzemné vody, prírodné liečivé zdroje a vodné toky sú vo vlastníctve Slovenskej republiky. "

    To ale neznamena, ze sused si moze robit, co chce.
    Plati tiez, ze sukromne vlastnictvo je nedotknutelne :
    " Každý má právo vlastniť svoj oprávnene nadobudnutý majetok, užívať ho, nakladať s ním a odkázať ho. Nikoho nemožno zbaviť jeho majetku, s výnimkou verejného záujmu, v prípadoch a za podmienok, ktoré ustanovuje zákon, pričom musí byť včas vyplatená spravodlivá náhrada. Užívanie majetku môže byť upravené zákonom v nevyhnutnej miere v súlade so všeobecným záujmom. "

    Sused porusuje zakon, ak vstupi neopravnene na cudzi pozemok.
    pavol54 voda je vo vlastníctve SR tej nech si naberie koľko chce(limit je množstvo hodinového odberu) ale pôda pod povrchovou vodou je súčasťou pozemku majiteľa
    mari2x LOGICKY MI VYšLO : pešo porušuje, na člne NIE

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    To sused chodí v potoku? Alebo chodí po pozemku vedľa potoka?

    Treba mu jasne povedať, že pozemok aj pod potokom je tvoj a nemá právo po ňom chodiť.

    Ak nechceš, aby po ňom chodil a je to možné (ak to stav. úrad povolí), tak si ohraď ten pozemok. Alebo si tam daj tabule, že súkromný pozemok, zákaz vstupu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 riešenie krátke, správne ak by majiteľ zo svojho pozemku vstupoval a pod na cudzie, ale občiansky zákonník hovorí o povinnosti majiteľa pozemku o výstupe z neho nie o vstupe naň pozemku.
    Chobot ??? Nepochopil som, čo si tým chcel povedať.
    pavol54 že ohradu si môžeš spraviť, ale povinnosť eliminovať činnosť cudzích na tvojom pozemku má vlastník susediaceho pozemku. Ak bude sused chovať napr bojové psy povie ti zabezpeč sa plotom a pod. pozri si občiansky zákonník. pochopiteľne ide o aj charakter pozemku
    Chobot A čo má s tým vlastník susediaceho pozemku, že po mojom pozemku chodia cudzí ľudia? Alebo čo by ma bolo po tom, že po susedovom pozemku chodia nejakí ľudia? To im mám akože ja zabrániť vstup?
      zbaliť

    Pozemok mi pretína potok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.