Zavrieť

Porady

Poskodenie cudzej veci - ako sa domahat napravy?

Dobry den, sused nam pocas stavebnych prac na svojom pozemku poskodil betonovy mur - jeden blok praskol, ako sme sa s nim rozpravali, pravdepodobne uder bagrom. Este v aprili som ho na to upozornila, prislubil napravu, poslala som mu aj kontakt na vyrobcu. A skutek utek... Jeho zena potom mojej mame povedala, ze koncom maja vraj ma dovolenku a spravi to. Nic... Dnes som sa pytala jeho zeny a ta sa tvarila ze co ona vie, ze on proste pracuje, je doma malo. Nebyvaju tu a su "spoluobcania". Na tomto pozemku maju len bordel a hospodarske zvierata... Ako mam postupovat? Som matka samozivitelka, ja ani tych 200-300 eur proste nemam. Mam volat policiu? Na zalobu a pravnika nemam peniaze... Dakujem za kazdu radu!
misoft No - milá-zlatá - od nich NIČ nedostaneš. Ešte sú schopní ťa obviniť z diskriminácie.
Ak tam majú bordel - tak jedine cez samosprávu - bordel, zvieratá, choroby, smrad, znečisťovanie vôd a pod. Niečo sa nájde.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    red john je offline (nepripojený) red john

    red john
    Policia s tym nic nema.
    Podat zalobu na sud a najat si pravnika sa da aj bez penazi.

    Ale vzhladom k popisanym okolnostiam to vsetko okolo problemu nema velky vyznam, nakolko vysledok v tvoj prospech je mizivy.
    Maria S. To hej lenze to treba opravit, aby sa nestalo nieco horsie a fakt na to nemam. Uz teraz mam z toho hrozu, co sa sem ide pristahovat

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    jedine po dobrom. po zlom moc nemáte šancu, museli by ste dokazovať, že to spravil on... zdá sa, že na funkciu toho plota to vplyv nemá. možno fotka by pomohla, aby sme mali presnejšiu predstavu.

    Poskodenie cudzej veci - ako sa domahat napravy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.