Zavrieť

Porady

Zivanska v pahrebe bez alobalu ?

Nemate niekto tip na živansku v pahrebe, ktorá by nebola zabalená v alobale (Aby jedlo nebolo v priamom kontakte s alobalom) Napr. v smaltovanom pekáči ? Janske sklo ? Uvazovali sme spraviť aj v kotlíku vrch prikryť + na vrch alobal, ale odskusane nemáme. Nemate nejaký tip ?
3 komentárov     zbaliť
romana147 "Janske sklo" ,, ak sa takto vyznáš vo varení, kúp radšej konzervu - guláš
charles91 U nás sa používa janske sklo. Je to "ľudová" verzia jenskeho skla. Pozeral som, že dokonca aj niektoré eshopy používaju janske sklo. Ale pravda, že správne je jenske.
https://jazykovaporadna.sme.sk/q/6803/
romana147 asi podla Jena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Môžete čokoľvek z menovaného, ale myslím, že sa potom stráca efekt pahreby, keď to robíš v akejkoľvek nádobe.
    Asi by som skúsila vložiť zivansku do kapsy z papiera na pečenie a tu ešte do alobalu. To by mohlo spĺňať požiadavky.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    charles91 Vdaka za odpoved. Ano, to by splnalo, len nezhori ten papier? Pozeram na nete ze odolnost je do 220 st.
    ivka70 V rure nezhori, tak sa bezne pecu napr. ryby a ked sa to cele este zabali do alobalu, tak to odola aj pripadnemu priamemu ohnu v pahrebe ...
    romana147 raz sme skúšali v pahrebe, ale ak nevieš odhadnúť teplotu, môžeš dopadnúť ako my - - zemiaky 3/4 z nich na uhoľ / mäso 1/4 pripálená na alobal
    veronikasad Papier na pečenie na otvorenom ohni horí, preto treba ako píše Ivka, dobre zabaliť do alobalu
      zbaliť

    red john je offline (nepripojený) red john

    red john
    Ak chces zjednodusenu verziu, tak na inspiraciu si staci pozriet. Dokonca ani pahrebu nie je potrebne robit.
    https://www.google.com/search?q=Ziva...nt=firefox-b-d
    charles91 Ja to chcem piect v pahrebe, nie v rúre.
    red john Je jasne, ze ako to myslis.
    Len by si mal aj pochopit, o com pise druha strana.

    Myslis si, ze je tam velky rozdiel medzi pahrebou a rúrou, ak je zivanska zabalena ?
    Lebo ja veru nie.

    Ale ked pahreba, tak pahreba.
    Osobne by som kludne griloval v hrubsom pekaci, vyrobenom na Slovensku a nie v Cine (tie sú tenke a nic nevydrzia). Existuju sady, kde su dva pekace rovnake - jeden je ako spodok a druhy sluzi ako prikryvka, a tym sa da vyhnut pouzitiu alobalu.

    Spominany kotlik je blbost. Vrstvy budu vysoko na sebe a vnutro sa neprepecie, pritom kraj bude pripaleny. Takze urobit len jednu vrstvu a pripravit si aj velku a solidnu pahrebu, aby drzala primeranu teplotu aspon hodinu.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Nahádž to všetko priamo do ohňa, bez alobalu.

    Zivanska v pahrebe bez alobalu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.