Zavrieť

Porady

Prenajímateľ nechce ukázať faktúry

Dobrý deň prajem, poprosím radu
Bývala prenajímatelka mi nechce ukázať originálne fsktorury SPP zse a vodu( totižto sfalšovala faktúry a poslala mi minuloročné) na stretnutia aby mi ukazatala origináli nereaguje. Spisovali sme protokol kde si nechala 250€ na pripadne škody s čím som nemala problém,teraz mi vypisuje že je to vlastne mala suma a jej to na opravy nestačí, na otázku prečo keď podľa nej je to mala suma neprerobili v deň podpísania protokolu noví a nenavrhla si novú sumu reaguje že to nemala kde vytlačiť a teraz ma po pól roku otravuje nech jej opravím dvere a parkety atd ,270€ si nechala na nedoplatky, v zse faktúre mi pise že nedoplatok -22,51 a pritom je tam jasne nqpisane že preplatok, vodu faktúru mi poslala že hodnota meranom tam nesedi , SPP som sa odvolala na infolinku a namiesto nedoplatku 121€ ako ona tvrdí je tam preplatok 160€!!! Volala som aj do spoločnosti s mojou situáciu že nech mi pošlú na moju adresu faktúry ale bohužiaľ nemôžu, u polícii som tiež nepochodila , prosím vás už neviem čo robiť, drží mi mojich 270€ z depozitu, 160€ preplatok a 22,51 e preplatok. Dá sa to vyriešiť inak ako súdne keďže nemam na právnika ani? Na osobne stretnutie nereaguje, ku fakturam falošným ktoré sfalšovala sa nevyjadruje, stále vypestuje odomna viac ako 250€
IMG_5903.jpg  
misoft Možno neporadím.... Ale ak prenajímateľ sa takto chová, tak jedine cez súd. A tam uviesť, že prenajímateľ sa dopúšťa podvodu, falšovania fakturačných dokladov, neoprávnený majetkový prospech. Ak sa to dokáže - platba za právnika z tvojej strany bude ten najmenší problém - ak prenajímateľ prehrá a ty požiadaš súd o náhradu všetkých výdavkov prenajímateľom/odporcom - zaplatí všetko do posledného centu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Ak ste pri odovzdaní bytu nespísali protokol o vzniknutých škodách tak spätne nie je možné dokázať, že ste vy spôsobili tieto škody, čo sa týka nedoplatkov na energiách, to ste mali určené v zmluve o prenájme a keď tieto prenajímateľ vyžaduje tak písomnou formou priložením vyučtovania ( čo býva tiež v zmluve uvedené ) ak sa vyhráža súdom tam je potrebné doložiť relevantné doklady, ktoré zjavne nemá

    Prenajímateľ nechce ukázať faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.