Zavrieť

Porady

Nehnutelnost-malolete deti

Pozdravujem. Vopred ďakujem za odpovede. Situacia...deti vlastnia pozemok a 1/2 domu. Ja ako rodic 2/2 domu. Byvame v inom dome. Dom chceme predat, z predaja kupit pozemok a postavit novy dom, ktory bude splnat sucasne kriteria. Nakolko som projektant dlhe roky tak vystavbou domu sa ten majetok urcite zhodnoti.
Otazka: Viem ze sud musi schvalit opatrovnika ktory bude podpisovat za deti zmluvu na predaj, potom kolizny opatrovnik a schvalenie PU sudom. Mozem jedno dieta zastupovat aj ja? Po predaji budu asi peniaze deti na nejakom blokovanom ucte? Da sa toto riesit aby som mohol tie peniaze pouzit na vystavbu a kupu pozemku? Samozrejme vlastnictvo chcem zachovat v pomere ako je pri povodnom dome. T.j. deti by mali cely pozemok a dom by sme mali na polovicu, alebo rozmyslam ze by to bolo cele na deti a ja by som si dal len uzivacie pravo....
Je takyto scenar mozny alebo mi to sud zatrhne? Myslite ze mi treba pravnika na tieto navrhy na sude ? Dakujem Vam za nazory.
3 komentárov     zbaliť
marjankaj No na toto ti treba určite právnika. Alebo aj dvoch. Ty vlastníš 2/2 domu,teda celý dom?
cavabcici Asi sa bez pravnika nezaobidem...a asi hned od zaciatku aby sa pripravila situacia dopredu...vlastnim polovičku domu, čo je dufam vyhoda lebo su tam teda opravnene aj moje zaujmy
marjankaj A prečo si teda napísal,že vlastníš dve polovice?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Nemôžeš zastupovať ani jedno dieťa, lebo v každom prípade nastane konflikt záujmov. Pre obe deti musí byť ustanovený kolízny opatrovník.

    A či ti to súd schváli - nikto na porade nie je jasnovidec. Nikto dopredu nevie povedať, ako dopadne súd. To záleží na tom, ako potrebu predaja zdôvodníš a či to bude v záujme detí.

    Nehnutelnost-malolete deti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.