Zavrieť

Porady

Nájom poľnohospodárskej pôdy podľa Zákona 504/2023 - Výpoveď

Mám takýto problém . Nájomnú zmluvu s Poľnohosp. družstvom mal v roku 2019 uzatvorenú pán XY, ktorý zomrel a všetky dedičné práva prešli na pána XZ, ktorý mi darovacou zmluvou daroval všetky pozemky. Na základe toho mi poľnohospodárske družstvo zaslalo Zmluvu o nájme polnohosp. pôdy tzv. vstup do právneho postavenia prenajímateľa podľa § 680 ods.2 Občianskeho zákonníka. Uvedená zmluva s XY bola podpísaná 31.12.2019 v trvaní 10 rokov.
Teraz moje otázky :
Je táto zmluva prenosná aj na tretiu osobu tzv. keď ja som ju získal Dedičskou zmluvou od ďalšej osoby a čo je hlavné ja sa s takouto zmluvou nestotožňujem.
Za 27 807 m2 dostanem ročné nájomné 67,27 € ale obci mám zaplatiť polovicu nákladov na daniach. Čo to je za nájom.
Môžem nepodpísať predloženú zmluvu, ktorú mi poslalo poľn. drustvo ? Keď mám výhrady voči zmluve - mám vôbec nejakú šancu brániť sa ? Lebo ma strašia ak nepodpíšem zmluva automaticky zo zákona stáva platnou.
Ja by som chcel na pozemkoch pestovať zemiaky, nakoľko niektoré sa nachádzajú v intraviláne, ale družstvo si ich užíva tak, že ich prenajalo blízkym rodinným príslušníkom- ale to je vedľajšie.
Čo v rýchlosti urobiť aby som niečo neopomenul zo zákona. Prečo sa nemôžem nijako brániť. Aj keby užívali pre mňa je uvedená zmluva nevýhodná, už len z toho postavenia, že som zaviazaný platiť dane za pôdu. Inde sa takéto veci po dohode vypúšťajú.
Je možnosť aj " Výpovede " ale ako je to, keď je zmluva uzatvorená na 10 rokov, to budem čakať toľko rokov na výpoveď ?

Za poskytnutie pomoci v mojich otázkach Vám veľmi pekne Ďakujem.
Naposledy upravil verne : 21.12.23 at 07:56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nájom poľnohospodárskej pôdy podľa Zákona 504/2023 - Výpoveď

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.