Zavrieť

Porady

Výsadba stromov na cudzom pozemku

Dobrý deň,

Rád by som sa informoval či tak ako je nelegálny výrub stromov bez povolenia, je aj nelegálna výsadba stromov na cudzom pozemku bez súhlasu majiteľa. V tomto prípade je to v blízkosti vodného toku (asi existuje aj nejaké ochranné pásmo) v obci Selec na pozemku ktorý patrí pod Vodohospodársky podnik Piešťany.*Na tomto úseku bol vykonaný legálny výrub stromov (taktiež vysadených bez súhlasu majiteľa) asi pred dvomi rokmi, nakoľko stromy boli značnej výšky a ohrozovali moju nehnuteľnosť a zdravie rodiny na druhej strane potoka. Boli tam borovice, jedle, brezy... Avšak arogantný sused, ktorý má chalupu asi 200 metrov odtiaľ sa neustále snaží vysadiť stromy nanovo. Akoby naschvál su to tentokrát jasene, ešte vyššie stromy ako boli, ktoré môžu dorásť aj 40 m.

p.s. Rozprával som sa aj s jeho synom a povedal som mu že ja nemám nič proti stromom ale hlavne nech nie sú tak vysoké aby som mal v budúcnosti strach v noci keď pride vietor že sa niečo stane.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    Povolenie na výrub drevín je spoplatnené ak je vlastníkom alebo užívateľom pozemku právnická osoba.
    výsadba sa môže vykonať len so súhlasom vlastníka alebo užívateľa pozemku.
    za škody spôsobené porastmi zodpovedá vlastník alebo užívateľ pozemku.
    na výrub náletových drevín nie je treba povolenie(do nadobudnutia určitých parametrov)
    Treba o stave písomne komunikovať s majiteľom pozemku, respektíve okresným úradom

    Výsadba stromov na cudzom pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.