Zavrieť

Porady

vratenie dane

Dobry den ,chcel by som sa spytat ci mi stat vrati nejake dane a ako to vypocitat,ked som si za cely rok 2023 zrusil mesacne nezdanitelnu cast zakladu dane tak neviem aka suma priblizne by to mala byt,hruby zaklad za rok 2023 som mal 27200 a 2 deti mam a cely rok som normalne odrobil ,dakujem
Naposledy upravil ivka70 : 19.01.24 at 12:38 Dôvod: mi, mne
3 komentárov     zbaliť
veronikasad máš už potvrdenie o zdanitelných príjmoch ? Ak ano, zamaž osobné údaje a prilož na poradu
Kurtis7 nie,len hrubu mzdu mam 27200 za rok 2023 ,v robote my vravia ze okolo 600 eur by mi mali vratit ale neviem presnejsie ,
veronikasad Zial, nemám vešteckú gulu ... Pre presnejší udaj potrebujemm sumu zaplateného poistného a strhnutých preddavkov na daň. To zistíš načítaním z výplatných pások alebo z Potvrdenia o zdanitelných príjmov za rok 2023
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Hrubým prepočtom by ti mohli vrátiť cca 850€

    Z 27200€ sú odvody cca 3644,80€, potom základ dane výjde 23555,20€, takže nezdaniteľná časť je 4472,56€ a z toho 19% je 849,79€.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kurtis7 dakujem pekne za odpoved,este jedna vec 3644,80 som vypocital ale tych 4472,56 neviem ako by som mal vypocitat
    veronikasad Ak je základ dane daňovníka vyšší ako 21 754,18 eura, nezdaniteľná časť základu dane na daňovníka sa určí ako rozdiel medzi sumou 10 361,36 eura (vypočítaná ako 44,2-násobok platného životného minima) a jednej štvrtiny základu dane daňovníka; ak táto suma je n
    tigy Ako píše veronikasad, tvoj ZD (23555,20€) je vyšší ako 21754,18€, takže tvoja nezdaniteľná časť sa počíta ako 10361,36 mínus 1/4 zo ZD = 10361,36 - 5888,80 = 4472,56€
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Bez presných údajov o tvojom príjme ti to nikto nevypočíta. Požiadaj zamestnávateľa, aby ti urobil ročné vyúčtovanie dane.

    Deti už nemajú žiadny vplyv na ročné zúčtovanie, za deti dostávaš daňový bonus.

    Na výšku daňového preplatku má vplyv viac vecí - výška poistsného do SP, ZP, výška preddavku dane a pod. Na nete existujú on-line kalkulačky, kde si vieš vypočítať daňovú povinnosť a ak to odpočítaš od súčtu mesačných preddavkov, tak dostaneš preplatok. Napr. tu:

    https://www.ako-uctovat.sk/kalkulack...h-osob-ZZC.php

    https://www.peniaze.sk/dane/nezdanitelna-cast-danovnik

    https://app.danovepriznanieonline.sk/
    ivka70 19.01.24 12:38 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.