Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva

Prosím vás je tu niekto kto by mi vedel pozrieť pracovnú zmluvu? potrebujem poradiť.niekto kto sa vyzná v zmluvách a zákonoch.
4 komentárov     zbaliť
Chobot A čo konkrétne potrebuješ vedieť? Niečo sa ti na nej nezdá?
dygova Veľa veci sa mi na nej nezdá..odišla som z práce.zmluva s s.r.o.Vykon práce mám na sk ale pracovala som v Nemecku.Nezaplatena dovolenka ani stravné za pol roka.Potrebujem tu zmluvu pozrieť či som mala na to nárok a či si ho zo zákona môžem uplatniť.
veronikasad Prečo to riešiš teraz - po odchode z práce a nie pri podpise zmluvy ?
Na porade sa radí verejne, ak chceš, zamaž osobné údaje a prilož PZ na poradu.
dygova Ak mi niekto poradí ako vložím pracovnú zmluvu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Choď rovno na inšpektorát práce, vezmi so sebou pracovnú zmluvu, výplatné pásky a všetky doklady, ktoré preukazujú, že ťa zamestnávateľ vyslal pracovať do DE a že si tam pracovala.
    dygova Vyplatne pásky nikdy nikomu nedal.Jedine čo každý má je výpis z účtu kam chodila mzda.A nikto sa nevie ani dostať k páskam.Kolegyni dokonca sťahoval vyše roka vraj exekúcie..v zapoctovom liste však má napísané že nemala žiadne zrážky zo mzdy.A ti ktorí mali exekúcie doteraz nevedia kam a čo stahovali.Nikdy nikto nevidel žiaden doklad.Dovolenku nemal nikdy nikto zaplatenú a o stravnom ani nehovorím.To dokonca nieje ani v zmluve.A na to všetko ma každý v zmluve že pracuje na sk ale môže byť vyslaný do Rakúska alebo Nemecka.Zmluvy dávajú podpisovať až na mieste a samozrejme iné povedané ina realita

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.