Zavrieť

Porady

Odvody čiastočne invalidného zamestnanca

Saly Saly

Saly je offline (nepripojený) Saly

Prosím o informáciu
Počula som,že čiastočne invalidný dôchodca toho času ešte nepreverený,zamestnaný na pracovnú zmluvu nemusí platiť do niektorých fondov soc.poist.Je to pravda a ak áno tak do ktorých a od kedy je to platné? Za info ďakujem Saly
Usporiadat
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
No tak OK už ako to bude tak to bude urobím to tak, lebo aj tak neviem ako by som teraz robila výkaz, ale sranda, že aj sesternica čo robí na ZP mi povedala, že alikvotne tak to je čistá znalosť zákona ... Ďakujem!
0 0
Tomi Tomi

Tomi je offline (nepripojený) Tomi

Dobrý deň,
potrebujeme zamestnať čiastočne invalidného dôchodcu na dohodu o pracovnej činnosti. Kto bude zaňho platiť odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne ? Iné zamestnanie nemá, tvrdí že za neho odvody platí štát. My ako zamestnávateľ budeme platiť len úrazové a garančné poistenie ako u ostatných dohodárov? Ná nárok na nezdaniteľnú časť ?
Ďakujem za odpoveď niekomu kto má s tým skúsenosti.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zdravotné bude za neho platiť štát, ostatné odovdy štát za neho neplatí a ani nebude - tak ako doteraz. Budete platiť iba ÚP a GP. Nárok na nezdaniteľnú časť má.
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Mám zamestnanca, ktorý mi doniesol zo sociálnej poisťovne rozhodnutie, že bol uznaný invalidným s mierou poklesu schofpnosti vykonávať zárobkovú činnosť 45%. Platím za neho polovičné odvody alebo celé? Ďakujem.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

suklova Pozri príspevok
Mám zamestnanca, ktorý mi doniesol zo sociálnej poisťovne rozhodnutie, že bol uznaný invalidným s mierou poklesu schofpnosti vykonávať zárobkovú činnosť 45%. Platím za neho polovičné odvody alebo celé? Ďakujem.
Do SP celé,
do ZP polovičné .
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Ďakujem krásne. Takže stačí ako má pokles 45% áno? Nemusí mať 50% však? On splna 2a bol uznaný invalidným.


(2) Na účely tohto zákona sa za osobu so zdravotným postihnutím považuje fyzická osoba
a) uznaná za invalidnú, 48)
b) s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorého miera funkčnej poruchy je najmenej 50 %.49).
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ano.
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Veľmi krásne ďakujem. :-)
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

suklova Pozri príspevok
Mám zamestnanca, ktorý mi doniesol zo sociálnej poisťovne rozhodnutie, že bol uznaný invalidným s mierou poklesu schofpnosti vykonávať zárobkovú činnosť 45%. Platím za neho polovičné odvody alebo celé? Ďakujem.
dotaz: ked prinesie taketo potvrdenie zamestnanec a v nom je uvedene, ze to plati spätne 4 mesiace, čo potom??
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No iné neostáva, len prerobiť spätne výplaty odvody dane .. a zúčtovať to v nasledujúcej výplate.
1 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Zametnankyna pri nastupe priniesla kopiu rozhodnutia z r. 2006, kde je napisana len vyska dochodku.
Ma CID, nie su tam ziadne percenta. Asi treba od nej pytat novsie rozhodnutie, maju tam byt uvedene aj tie percenta ?

Potom budeme platit menej na ZP a
SP podla tych percent invalidity - dobre som to pochopila ?
Uz to netreba nikde hlasit, len v mes. vykazoch zohladnit spravnu vysku odvodov...

vdaka
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

emily 2 Pozri príspevok
Zametnankyna pri nastupe priniesla kopiu rozhodnutia z r. 2006, kde je napisana len vyska dochodku.
Ma CID, nie su tam ziadne percenta. Asi treba od nej pytat novsie rozhodnutie, maju tam byt uvedene aj tie percenta ? Nemusí, čiastočný ID patrí do % 41-70%.

Potom budeme platit menej na ZP Len ZP budete platiť menej, SP ostane v pôvodnej výške .
a
SP podla tych percent invalidity - dobre som to pochopila ?
Uz to netreba nikde hlasit, len v mes. vykazoch zohladnit spravnu vysku odvodov... Správne.

vdaka
v texte.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať