Zavrieť

Porady

Sprava od infotextu

Ludia, prišla už aj vám niekedy takáto správa na kolektívne pôžičky do prichádzajúcih od infotextu v centrume? Je to spam, alebo len náhodne rozposlaná reklama?
Naposledy upravil ivka70 : 16.02.24 at 17:18
infotext.png  
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Martuk je offline (nepripojený) Martuk

  omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
  v prvom rade si kukni, od koho to je. Mysou prejdi na Od a pockaj par sekund, ukaze sa ti mailova adresa odosielatela, ak tam bude na konci ina domena ako .sk tak je to spam.

  Mne takto prislo x mailov od VUB, CSOB a dokonca aj mojej banky, ze ziadaju aktualizovanie udajov. Pritom som vo VUB a CSOB nikdy v zivote ucet nemal. Ked som urobil vyssie uvedeny postup, tak domeny boli .fr, .uk a este nieco z Afriky.
  9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  DAVKO1 No prešiel som tou myšou na od: a ukáže sa adresa infotext@centrum.sk
  DAVKO1 Pravdepodobne je to komerčná reklama, ale aj tak nechápem ten predmet správy, že mi to odporúča kamarát. A ked už, nechápem na základe čoho centrum zvykáva posielať takéto správy. Irituje ma to, dajú sa voľako tieto správy od infotextu vypať?
  misoft Vedľa máš Zobraziť podrobnosti a ukáže sa SKUTOČNÝ odosielateľ. Na 100% tam bude niečo iné! Ak áno - je to reklama a poprípade aj phishing - odkáže ťa to na nejakú stránku, kde budú pýtať meno, číslo účtu, číslo karty, CVC, expiráciu.
  Moja rada - ani sa nepokúšaj klikať ďalej a vymaž to!
  Martuk jednoduche riesenie:

  mas 2 moznosti:

  1. vacsinou dole byva link na Odhlasit sa z odberu noviniek alebo nieco take, ak nie, tak

  2. klikni na Nahlasit spam, tym padom ti veskere taketo spravy pojdu automaticky bez tvojho vedomia hned do spamoveho kosa a mas pokoj

  ja osobne taketo spravy automaticky nahlasujem ako spam a mam pokoj.
  DAVKO1 Na podrobnostiach sa píše:
  Infotext <infotext@centrum.sk> Po scrolovaní nižšie bol odkaz na nastavenie komerčných reklám. Takže asi tá komerčná reklama, lenže nechápem aj tak prečo mi to centrum poslalo ked som mal komerčné správy vypaté. Dal som to pre istotu do spamu a hotovo.
  misoft https://www.facebook.com/KRPZBA/post...ref=embed_post
  Dobre si urobil, že si to poslal do SPAMu. Tí "smradi" posielajú nielen SMS, správy cez FB, ale už zasierajú i poštu rôznymi ponukami, "upozorneniami" na balíky. A - žiaľ - mnohí im na to skočia a zhltnú to i s navijákom. A potom plačú, ako ich obrali.
  A ako pozerám - máš e-mail od Centrum.sk (patrí tam i Pobox. Ten používam práve na takéto SPAM správy). Zriaď si poriadnu zabezpečenú schránku, kde takéto ponuky poštový server takéto smetie automaticky zablokuje.
  DAVKO1 Ale aj tak nechápem prečo mi takúto ponuku poslalo info centrumu, však ked ma voľaká firma chce osloviť, prečo nepíše zo svojej adresy priamo. Ja ešte zavolám aj do tích kolektívnych pôžičiek na tú ich infolinku a dobre im tam vynadám.
  misoft Vieš - toto nebude od infocentra - podvodníci, spameri, "otravy" tohto druhu vedia sfalšovať hlavičku e-mailu, takže príjemca si myslí od koho to je, ale v skutočnosti (ak sa ide do detailov, preskúma sa zdrojový kód) - tam je skrytý skutočný odosielateľ.
  DAVKO1 Zdrojový kód som už kontroloval a pri informácií from: bolo napísané Infotext <infotext@centrum.sk> .Je to už aj tak jedno. Je to v spame a hotovo.
    zbaliť

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.